Як відомо, з початку повномасштабного вторгнення росії в Україні продовжується загальна мобілізація. Більше того, у Верховній Раді не виключають, що найближчим часом мобілізацію в нашій країні може посилити. За яких умов це може статися?
Дедалі більше видань із посиланням на власні джерела повідомляють, що росія найближчими тижнями може провести нову хвилю мобілізації.
За інформацією американського Інституту вивчення війни (ISW), в рф готуються провести ще одну хвилю мобілізації в резерв восени.
А за даними канадської розвідки, окупантам не вдалося провести успішний наступ, тому країна-агресор може провести повторну мобілізацію найближчим часом.
Яким чином відповідатиме Україна та чи плануються дзеркальні заходи?
Стаття на тему: Мобілізація «по-новому»: трудовий обов’язок, заклик обмежено придатних та альтернативна служба
За словами секретаря комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Романа Костенка, Україна має відповідно реагувати, якщо Росія знову вирішить набирати сотні тисяч гарматного м’яса.
«Зараз ми проводимо мобілізацію, реагуючи на те, які сили і засоби є в росіян. Наприклад, є в них приблизно 400 тисяч військових. Тому ми реагуємо мобілізацією, поповнюємо наші частини, які стоять на передньому краю, формуємо нові. Звісно, якщо мобілізація в росії йтиме таким темпом, нам потрібно буде мобілізацію збільшувати для того, щоб можна було адекватно реагувати»,
– каже парламентарій.
У свою чергу, як зазначає військовий експерт, полковник ЗСУ у запасі Петро Черник, українці мають продовжувати мобілізацію, щоби вижити.
«Путін б’ється за владу насмерть, скільки буде треба кинути у грубку цієї війни росіян – стільки він і кине. Вибору у нас нема. Якщо ми капітулюємо, то нам влаштують наступний геноцид. Такого, якого ще не було у світі»,
– попереджає експерт.
Оскільки мобілізація в Україні пролила світло на проблеми застарілих систем ТЦК та СП (військкоматів) виявлення придатних до служби чоловіків та призову до лав Збройних сил, було вирішено створити електронний реєстр призовників.
Відповідний законопроект, який був зареєстрований у Верховній Раді, пропонує збирати дані про всіх допризовників, призовників, військовозобов’язаних та резервістів, отримувати дані щодо всіх громадян України віком від 17 до 60 років.
Інформацію до реєстру призовників вноситимуть одразу з кількох міністерств – Міносвіти, МОЗ, МВС, Мін’юсту, ДПС та інших державних структур.
Для електронного реєстру збираються такі персональні дані:
Читайте також: Мобілізація та хвороба: що робити тим, кого визнали «придатним»
Також збираються такі дані призовника, військовозобов’язаного та резервіста:
Крім того, в Україні хочуть створити «реєстр ухилянтів», які виїхали за кордон за фальшивими довідками.
У Верховній Раді заявили про можливість екстрадиції в Україну чоловіків, які під час мобілізації виїхали за кордон із фейковими документами.
Однак, низка країн Євросоюзу вже заявила, що не збираються видавати Україні «ухилянтів».
Ще на тему: Мобілізація: кого не покличуть у 2023 році – оприлюднено список
Джерело: ТСН, фото 24 каналу та Генштабу ЗСУ
Піца давно стала не просто улюбленою стравою мільйонів, а справжнім символом затишку, відпочинку та смачного… Read More
Правильне підвищення цін залучає платоспроможних клієнтів та підвищує прибутковість бізнесу. Головне — діяти стратегічно. Read More
В Одеській області стартував збір заявок для участі в Каталозі крафтового бізнесу. До участі запрошують… Read More
У Приморському та Пересипському районах Одеси 4 липня тимчасово припинили роботу більшість маршрутів електротранспорту. Причиною… Read More
У суботу, 5 липня 2025 року, в Одесі та Одеській області очікується досить тепла погода… Read More
В Одеській міськраді ухвалили рішення, яке обмежує повноваження райадміністрацій щодо погодження нових залізних гаражів. Тепер… Read More