Якщо вам захочеться побачити сучасний районний центр, який оточує мальовнича природа, їдьте в Тарутине. Відпочити тут зможе кожен, незалежно від смаків та запитів. Тут є заповідники та унікальне етногосподарство, проводяться ярмарки та фестивалі, а мешканці сповнені привітності та гостинності.
Відстань до Одеси — 195 км
Територія Тарутинського району була заселена ще в давнину — археологи знаходять тут залишки поселень бронзового віку та перших століть нашої ери. Сучасне селище з’явилося тут порівняно недавно — трохи понад 200 років тому. Назва свою Тарутино здобула на честь перемоги у битві з наполеонівськими військами при селі Тарутине під Калугою. Загалом у цих краях багато населених пунктів було названо на честь перемог у війні з французами.
У 1814 році, після укладання Бухарестського мирного договору, тут оселилися німці-колоністи, а їхнє поселення стало першою німецькою колонією в Бессарабії. Кожна сім’я колоністів отримала від уряду по 60 десятин землі, звільнення від будь-яких податків на 10 років і надовго від військового обов’язку.
Після Кримської війни Тарутине стало частиною Молдавського князівства, а за два десятки років після закінчення останньої російсько-турецької війни Тарутине знову перейшло до Російської імперії. Тут з’явилися ткацька фабрика та завод сільськогосподарських машин, пивзавод, сукняна фабрика та навіть підприємство з виробництва мінеральної води. Двічі на рік збиралися багатолюдні ярмарки, одним з яких був знаменитий Бессарабський ярмарок, який вважався найбільшим у Європі. Вона була відроджена у 2004 році.
Німці-колоністи вирощували пшеницю, яка мала попит у сусідів-європейців. Однак природа часто підкидала неприємні сюрпризи у вигляді тривалих посух, через які селянські господарства розорялися.
З початком Першої світової війни підприємства, які не отримали військових замовлень, були змушені закритися. Ситуація не виправилася і після 1917 року, коли Бесарабію зайняли румуни.
У 1940 році Бессарабія приєдналася до Радянського Союзу, тарутинські німці поїхали до Німеччини, а до села стали перебиратися вінницькі селяни.
Від Одеси — 202 км. Історія села мало чим відрізняється від історії самого Тарутиного. Заснували село німецькі колоністи у 1816 році та назвали на честь найзнаменитішої перемоги російських військ у війні 1812 року. Навколо села безліч курганів, в одному з яких понад сто років тому було знайдено Бессарабський скарб епохи бронзи – XV століття до нашої ери. До нього входили срібний кинжал та булава із золотою інкрустацією.
Від Одеси — 200 км. Назвати село Березиним його мешканців надихнула перемога на річці Березині. Жителі села брали активну участь у революції 1917 року. Залізничники боролися за впровадження 8-годинного робочого дня, а восени взяли участь у страйку, який придушив Тимчасовий уряд. Перед Другою світовою війною село стали заселяти вихідці з Вінницької та Житомирської областей України.
У Тарутинському районі знаходиться Староманзирський ботанічний заказник, розташований поблизу села Лісове, на кордоні з Молдовою. Продовжується відновлення ландшафтного заказника місцевого значення «Тарутинський степ». Крім того, в Тарутинському районідружин туристичний комплекс та етногосподарство Фрумушика-Нова.
Ярмарки, свята, фестивалі
Бесарабський ярмарок — серпень-вересень
День селища Тарутине — вересень
День села Виноградівка — вересень
У п'ятницю, 22 листопада 2024 року, у зв'язку з плановими роботами на міських електромережах деякі… Read More
1003-й день Україна протистоїть повномасшатабній агресії російської федерації. На ранок, 22 листопада, ситуація на фронті… Read More
В Одесі 49-річна водійка автомобіля «Ssang Yong» наїхала на жінку, яка переходила проїжджу частину і… Read More
Доброго ранку, друзі! Почніть свій день з посмішки - ми підготували для вас свіжу порцію… Read More
Привоз в останню декаду листопада: легкий дощик, «тяжкий» вітерець. Людей (чи так здалось) менше, аніж… Read More
Що святкують в Україні та світі 22 листопада. Історичні події, пам'ятні дати, народження відомих людей… Read More