Калію йодид: приймати чи ні?

Калію йодид: приймати чи ні?

Потенційна аварія на Запорізькій атомній електростанції породила в нашому суспільстві паніку: багато українців відчайдушно розкупили весь йодид калію, який є в аптеках, і сперечаються між собою, чи варто пити йод при можливому радіаційному викиді. При цьому багато губляться у рекомендаціях медпрацівників та енергетиків.
«Одеське життя» дізнавалася, як і кому слід пити йод під час радіації, а кому приймати цей препарат категорично протипоказано.

Від чого захищає йодид калію

Як запевняють енергетики, ще з вересня минулого року всі реактори ЗАЕС припинили свою роботу і таким чином не виробляють радіоактивний йод. Із цього випливає, що у разі аварії на ЗАЕС приймати йод не варто у жодному вигляді.

У той же час низка медиків діляться різноманітними порадами щодо прийому йодиду калію на випадок аварії. Багато хто все ж таки радить придбати цей медпрепарат на випадок якихось несподіваних обставин для власного спокою, але в жодному разі не приймати без офіційного повідомлення органів влади. Пити його для профілактики теж категорично заборонено.

За словами лікаря-терапевта та ендокринолога Марини Краповнер, йодид калію може захистити організм тільки від радіоактивного йоду і тільки щитовидну залозу і «ні від яких інших радіоактивних частинок калію йодид не допоможе».

Коли потрібно пити йодид калію при загрозі радіації

Як зазначає Марина Краповнер, приймати йодид калію слід протягом перших півгодини після катастрофи і лише за вказівкою органів влади. Якщо ж терористичний акт на ЗАЕС все ж таки трапиться, але від офіційних осіб не було попередження щодо прийому йодиду калію, то пити таблетки не варто. Слід чітко усвідомлювати, що даний препарат становить велику небезпеку для організму людини і здатний викликати важкі побічні ефекти аж до летального результату.

Кому заборонено приймати йодид калію

Калій йодид забороняється приймати особам віком понад 40 років, оскільки в такому віці прийом цього препарату не принесе жодної користі.

«Після 40 років вважається, що люди виконали свою репродуктивну функцію… Після 40 років ми вже не захищаємо щитовидну залозу від радіації», – нагадує Марина Краповнер.

А ще фахівець запевняє, що приймати йодид калію не слід людям із гіпертеріозом та алергією на йод.

Також не слід приймати препарат людям з віддаленою щитовидною залозою – вони не здатні засвоювати радіоактивний йод без залози, тому захищати організм від нього їм не потрібно.

Чи можна пити рідкий йод?

Рідкий йод не є альтернативою йодиду калію, попереджають медики. Адже це різні форми препарату: звичайний йод, яким ми мажемо рани, не призначений для внутрішнього використання і приймати його небезпечно для організму.

Крім цього, не є замінниками йодиду калію йодомарин та розчин «Люголь» – вони не убезпечать щитовидну залозу від радіації, зате можуть зашкодити самопочуттю.

Стаття на тему: Загроза вибуху на ЗАЕС: що буде з Одесою і як врятуватися від радіації.

Фото РБК-Україна

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції