Новини Одеси та Одеської області

Еліксир від старості: що обіцяють медики та чим допоможуть нові технології?

Еліксир від старості: що обіцяють медики та чим допоможуть нові технології?

Вчені давно намагаються знайти спосіб подовжити життя, а також позбавити людство неприємностей, пов’язаних зі старістю та хворобами.

Нещодавно американський мільярдер Джефф Безос виділив кілька мільярдів доларів на пошуки цього «еліксиру безсмертя». Ці дослідження можуть затривати на роки, але якщо вони увінчаються успіхом, людство отримає шанс забути про старість і хвороби.

Чому ми старіємо?

Старіння – зміна того, як ми почуваємося і виглядаємо – відбувається на клітинному і генному рівнях. Неминуче старіння тіла супроводжується зниженням біологічних функцій, а також змінами в психології та поведінці людини. У старшому віці погіршується стан здоров’я, а організм стає вразливішим для хвороб, оскільки знижується ефективність імунної системи.

Вчені вважають, що ці процеси пов’язані зі втратою клітин внутрішніх органів, а також з тим, що клітини не здатні самі відновлюватися у надзвичайних ситуаціях. Вони не можуть виконувати свої функції так само ефективно, як у молодості. З часом у клітинах накопичуються пошкодження, і особливо багато «несправних» клітин збирається в шкірі, печінці, легенях та селезінці.

Щоб знайти спосіб змінити цей механізм, вчені кількох країн розпочали масштабні дослідження. Передбачається, що вони допоможуть створити засіб від старіння та позбавити людство багатьох невиліковних захворювань і навіть інвалідності.

Народна медицина: які рослини допоможуть при алергії?

Клітини «навчать» відновлюватися

У новому медичному проекті задіяні найкращі уми світу – нобелівські лауреати з медицини, генетики, фізіології. Інститути, в яких проводитимуться дослідження, хочуть відкрити у Каліфорнії, Великій Британії та Японії. Усі результати роботи, які здобудуть вчені у цих інститутах, збиратимуться у спеціально створеній лабораторії для розробки «антивікових» ліків.

Насамперед дослідники працюватимуть над створенням біотехнології з відновлення здоров’я клітин та їхньої стійкості до вікових змін. Інакше кажучи, вчені шукатимуть способу змусити клітини самооновлюватися або перетворюватися на клітини різних органів і тканин.

Незважаючи на фантастичність цієї ідеї, вчені впевнені, що тіло людини в міру старіння можна відновлювати і навіть можна лікувати вікові захворювання, наприклад, деменцію. Якщо дослідникам вдасться навчитися ефективно та безпечно перепрограмовувати клітини, то в перспективі це може започаткувати створення технології безсмертя.


Запитай у лікаря: як впоратися з метеозалежністю?

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: