Новини Одеси та Одеської області

Запитай у лікаря: як упоратися з метеозалежністю?

Запитай у лікаря: як упоратися з метеозалежністю?

Перепади погоди стають тяжким випробуванням для людей, які страждають на метозалежність. Як упоратися з цією проблемою?

У мене гіпертонія і стенокардія, і під час зміни погоди або сильного вітру я почуваюся абсолютно розбитою: немає енергії, «розколюється» голова, порушується сон. Підкажіть, як боротися з метеозалежністю організму?»

Анна Зоц, Дніпропетровська область

 

 На запитання читачки відповідає лікар-терапевт Дмитро Барабанов:  

– Метеозалежність – дуже поширена проблема. Сьогодні метеопатом – людиною, чутливою до змін погоди, вважається майже кожен третій мешканець планети. Особливо гостро реагують на них люди з хронічними захворюваннями серцево-судинної та нервової систем, патологіями легенів та суглобів, з високим або низьким артеріальним тиском, які перенесли інфаркт або інсульт. У таких пацієнтів навіть зміна напрямку вітру може викликати сильний головний біль, безпричинне занепокоєння і тривогу, слабкість, біль у суглобах.

Підвищена метеочутливість часто трапляється у тих, хто рідко буває на свіжому повітрі, веде малорухливий спосіб життя, систематично перевтомлюється і нервує, має ослаблений імунітет. У групі ризику – і мешканці великих промислових міст.

метеозависимость

Щоб звести до мінімуму симптоми метеозалежності, уважно слідкуйте за календарем так званих несприятливих днів. Напередодні цих днів – магнітних бур або різкої зміни погоди – уникайте напруженої розумової роботи та серйозних фізичних навантажень, але не скасовуйте легку ранкову зарядку й повноцінну прогулянку на свіжому повітрі. Підуть на користь і дихальні вправи, виконання найпростіших асан йоги, медитація. При нервовому збудженні та безсонні вживайте м’які заспокійливі засоби (наприклад, 25-30 крапель настоянки валеріани або собачої кропиви тричі на день), випийте чаю з м’ятою, мелісою, медом.

Крім того, збалансуйте харчування: у несприятливі дні віддавайте перевагу молочно-рослинній дієті, не переїдайте і не їжте на ніч. Нормалізувати мікрофлору кишечника та обмін речовин допоможуть кефір, йогурт, сир, каші, відварена курка та риба, овочі та фрукти. Водночас смаженою, жирною та солоною їжею зловживати не слід – вона додатково навантажить організм. Важливо також повністю виключити з раціону гострі приправи, алкогольні напої та каву, відмовитися від куріння.

Якщо ваш організм реагує на зміни погоди надто бурхливо, і у вас у цей період регулярно загострюються хронічні захворювання, зверніться до свого сімейного лікаря. Фахівець допоможе вам спланувати режим дня у період атмосферних змін і за потреби призначить додаткові лікарські препарати.

Підготувала Ірина Лебединець


Раніше ми розповідали про те, чому виникає нудота та про які хвороби вона сигналізує.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції