Як навчатимуться одеські школярі з 1 вересня

Як навчатимуться одеські школярі з 1 вересня

Директор Департаменту освіти та науки Одеської міськради Олена Буйневич дала відповіді на питання щодо організації навчання у наступному навчальному році.

Якщо коротко, навчальний рік в одеських школах у 2022 році розпочнеться як завжди, 1 вересня. Навчання буде очним та онлайн, залежно від ситуації з обстрілами та побажаннями батьків.

Питання: Ми не повертаємось до України 1 вересня. Дитина ходить до школи за кордоном, але ми повернемось після війни. Чи можемо ми паралельно навчатися в одеській школі? Чи можуть нам відкрити дистанційний клас у другій зміні?

Відповідь: Дистанційні класи на другій зміні будуть, але не варто поєднувати навчання у двох державах одночасно, тому що у дітей кожного віку є гранично допустимі навантаження. Дитину треба перевести до нової школи, але в одеській у заяві написати: «Прошу врахувати, що після повернення плануємо повернутися до школи». Місце буде, якщо ви повернетеся протягом місяця-двох після завершення воєнного стану. Не забудьте при цьому взяти з собою документи про навчання дитини за кордоном: особиста справа або завірений випис досягнень з переліком дітей, що вивчаються.

Щоб дитина комфортно адаптувалася після повернення, візьміть у одеській школі навчальний план. Зосередьте увагу на тих предметах, яких немає за кордоном: українська мова та література, історія України. Уроки з цих предметів можна переглядати у комфортному режимі на сайті.

Коли ви повернетеся, дитина здасть різницю після консультацій з вчителями і буде зарахована до наступного або поточного класу, якщо це буде під час навчального року.

П: Ми за кордоном, але дитина не навчається тут у школі. Ми хочемо продовжити навчання у Одесі.

В: Якщо країна, в якій Ви знаходитесь, не потребує навчання дитини в місцевій школі, цілком можливе навчання дистанційно в Одесі. У серпні буде визначено, чи є така можливість у вашій одеській школі, чи Вам буде запропонована інша.

П: Ми залишилися в Одесі, але маємо бажання вчитися дистанційно.

В: Наприкінці липня буде опубліковано список навчальних закладів, які відкриють дистанційні класи.

П: Як нам не втратити навчання в Україні, якщо ми навчаємось у школі за кордоном? Дитина йде до 9-го, 11-го класу за межами країни. Як паралельно завершити школу і в Україні, якщо війна ще не закінчиться?

В: Індивідуальна форма здобуття освіти в такій ситуації – ідеальна. Тому що дозволить і не перевантажувати навчальний день дитини, і не позбавити її освіти та документа про освіту. Зокрема, екстернат, як різновид цієї форми, зручний як з точки зору зарахування (воно продовжується в окремих випадках протягом навчального року, навчання за кордоном – один з таких випадків), так і щодо організації навчального дня дитини (уроки на сайті Департаменту) , можна дивитися в комфортний час, а консультації вчителів школи допоможуть опанувати матеріал).

Крім того, за наявності успішного результату можна за рік опанувати програму кількох років навчання в межах одного освітнього рівня.

Як це виглядає: навчання із використанням дистанційних технологій; дитина одержує навчальний план, програми, посилання на уроки, консультації, складає наприкінці навчального року атестацію. Становище тут.

У серпні можна буде ознайомитись із переліком шкіл, де буде організовано цю форму навчання.

Водночас Олена Буйневич наголосила, що система освіти Одеси готуватиметься до очного навчання.

Готуємо укриття, готуємось до організації проведення занять для працівників. Питання очного відвідування школи дітьми вирішуватимемо разом і кожен окремо за свою дитину. Система освіти міста буде готова і до очного, і до змішаного, і до дистанційного навчання

– наголосила директор Департаменту.

Раніше “Одеське Життя” повідомляло, що зараз у міських дошкільних закладах, де це можливо, облаштують притулки. До середини липня планують відкрити 18 дитячих садків.

Також ми розповідали, що чиновники від освіти розглядають можливість відновлення очної освіти в школах Одеси та області в умовах воєнного стану та ракетної загрози.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції