Новини Одеси та Одеської області

Як домогтися зустрічі з дитиною після розлучення?

Як домогтися зустрічі з дитиною після розлучення?

Колишньому подружжю не завжди вдається домовитися щодо зустрічей з дитиною. І тоді доводиться залучати державу. Органи опіки та суд можуть встановити графік побачень.

Давайте розберемося, як домогтися зустрічі з дитиною після розлучення.

Хто вирішує, яким буде графік зустрічей із дитиною після розлучення?

Батьки мають домовитися між собою. У них рівні права та обов’язки стосовно дитини. Розлучення ніяк на це не впливає. Хоча дитина живе лише з одним з батьків — це не звільняє від обов’язків другого з батьків і не зменшує обсяг його прав, сказано у Сімейному кодексі.

Спочатку варто спробувати домовитися на словах, радять юристи. Але це за умови, що у колишнього подружжя збереглися нормальні відносини. Порядок зустрічі з дитиною після розлучення можна вирішити без зайвих паперів. Наприклад, за усною угодою батько забирає дитину до себе на вихідні, а мати не втручається в їхнє спілкування, оскільки визнає право колишнього чоловіка на виховання.

Как составить порядок встречи с ребенком после развода?

Як скласти порядок зустрічі з дитиною після розлучення?

Той з батьків, з яким залишається жити дитина, не має права перешкоджати другому з батьків у бажанні спілкуватися та брати участь у вихованні. Але в законі не сказано, скільки годин чи днів колишній чоловік (жінка) може проводити з дитиною. Батьки мають досягти угоди щодо цього питання.

Коли колишнє подружжя не може домовитися на словах, варто скласти письмову угоду. У документі вказують:

 • час та місце зустрічей з дитиною
 • тривалість спілкування
 • присутність під час зустрічей з дитиною родичів та третіх осіб
 • види спільного проведення часу
 • особливі умови та правила поведінки

Как добиться встречи с ребенком через органы опеки?

Цю угоду завіряють у нотаріуса. Розклад та порядок зустрічей залежать від віку дитини, відстаней, зайнятості батьків та інших нюансів. По допомогу у складанні договору можна звернутися до юристів або медіаторів.

Стаття на тему: Хто такі медіатори і як вони допомагають вирішити сімейні конфлікти

Якщо ж домовитися мирним шляхом ніяк не виходить, можна вирішити питання спілкування з дитиною через органи опіки або суд.

Як домогтися зустрічі з дитиною через органи опіки?

Порядок зустрічі з дитиною після розлучення може встановити Служба у справах дітей. Цей орган працює при одеській міськраді. Для цього слід подати заяву.

Працівники органу опіки розмовляють з батьками, щоб з’ясувати причину конфлікту. Іноді запрошують інших родичів дитини, а також вивчають житлові умови батьків, ставлення до дитини, спосіб життя та інші характеристики. На підставі зібраних матеріалів приймають рішення та графік для зустрічей з дитиною.

Рішення органу опіки та піклування є обов’язковим для виконання. Згідно з законом, той з батьків, який не виконує це рішення, зобов’язаний відшкодувати матеріальні та моральні збитки своєму колишньому чоловікові. Для цього потрібно буде звернутись до суду.

Как добиться встречи с ребенком через суд?

Як домогтися зустрічі з дитиною через суд?

До суду звертаються вже у тому випадку, коли всі засоби випробувані. Якщо один із батьків ігнорує рішення органу опіки та піклування, то необхідно зібрати докази, рекомендують адвокати:

 • рішення органів опіки
 • розпорядок дня дитини
 • свідчення родичів та свідків
 • записи розмов та скріншоти листування батьків
 • характеристики з місця роботи
 • чеки про покупку продуктів, одягу, іграшок, щоб підтвердити утримання дитини

У позовній заяві можна запропонувати інший графік зустрічі з дитиною, не обов’язково покладатися на рекомендації Служби у справах дітей. Суд приймає своє рішення з огляду на те, як візити батька чи матері впливають на дитину. Якщо між ними не налагоджено емоційного зв’язку та зустрічі призводять до стресу, то суд може дозволити спілкування лише у присутності другого з батьків або психолога.

У випадку, коли один із батьків не виконує рішення суду, можна звернутися до виконавчої служби. Пристави мають повне право змусити колишнього чоловіка (жінку) виконувати судове рішення. Але така ситуація обов’язково позначиться на психологічному стані дитини.


Також читайте: За що можуть позбавити батьківських прав в Україні?

Фото: unimedias.fr, newsweek.com

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: