Новини Одеси та Одеської області

Як купити квартиру в новобудові за договором перепоступки?

Як купити квартиру в новобудові за договором перепоступки?

Квартиру в новобудові можна купити в різний спосіб. Один із популярних методів – це договір перепоступки. За оцінками експертів, в Україні близько 20% квартир на «первинці» продають саме в такий спосіб.

Давайте розберемося, що таке перепоступка майнових прав на квартиру в новобудові.

Що таке договір перепоступки?

Це один зі способів купівлі нерухомості на первинному ринку. Тільки купують не саму квартиру, а права та обов’язки інвестора. Укладають при цьому договір перепоступки прав.

Схема працює в такий спосіб. Інвестори купують квартири у забудовника на етапі «котловану». У цей момент ціни найнижчі. Коли настає час здачі новобудови в експлуатацію, вони перепродують квадратні метри з націнкою 25-30%. По суті відбувається передача прав від первинного інвестора до вторинного.

Переуступка квартири в новобудові - що це означає?

Як оформити перепоступку квартири?

Насамперед слід отримати згоду забудовника. У перепоступці беруть участь три сторони: первинний інвестор, забудовник та вторинний інвестор. Іноді стороною договору виступає банк.

За договором перепоступки всі права та обов’язки на об’єкт інвестицій (квартиру) переходять до вторинного інвестора. Це означає, що перед підписанням перепоступки слід уважно вивчити основний договір і такі моменти:

  • наявність у забудовника необхідних документів на землю
  • цільове призначення ділянки
  • містобудівні умови та обмеження
  • дозвіл на будівництво
  • дотримання термінів будівництва

Переуступка квартири: податок на продаж

Обов’язково перевірте забудовника на відсутність судових розглядів, чи не запущено процедуру банкрутства. Якщо інвестор одружений, необхідно отримати згоду подружжя на перепоступку, інакше договір можуть анулювати.

Договір перепоступки краще укладати у нотаріуса. Після всіх процедур у нового покупця має бути на руках підписаний договір перепоступки, нотаріально засвідчена копія основного договору та свідоцтво про всі фінансові розрахунки між сторонами.

Стаття на тему: Прием квартиры в новостройке — инструкция для владельцев

Скільки коштуватиме квартира за перепоступкою?

Як оформляється переуступка квартири?

Більшість забудовників беруть комісію за перепоступку від 2 до 6%. Мотивують це тим, що роботу щодо зміни інвестора, а також зміни у реєстрах, потрібно оплачувати. Комісія прописана в умовах договору, і її має сплачувати покупець.

Що стосується податків, то вони такі самі, як при звичайній покупці квартири. Первинний інвестор має сплатити 5% податку на прибуток та 1,5% військового збору. Покупець сплачує 1% до Пенсійного фонду.


Читайте також: Проверка договора с застройщиком — на что обратить внимание при покупке квартиры

Фото: Unsplash

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції

Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: