Новини Одеси та Одеської області

Гумор завжди на часі: як він рятує психіку та допомагає під час війни

Гумор завжди на часі: як він рятує психіку та допомагає під час війни

Сміятись та жартувати треба для того, щоб робити серйозні справи, — казав грецький філософ Арістотель. Цю думку підтверджують і психологи. Тож чому варто використовувати гумор, щоб пережити досвід війни, читайте в нашому матеріалі.

Сміятися важливо для психіки

психолог Юлія Арсієнко

Немає такої теми, з якої українці не зробили б мерч або мем. Якби не гумор, то я, мабуть, вже втопилась би у горі і лютих новинах. Так думаю щодня. І не одна я так вважаю.

У стрічці соцмереж часто можна зустріти одну за одною публікації про збір на дрон, якийсь жарт і зведення ситуації на Півдні. Потім знову черговий колаж про путіна за решіткою. Задонатили на армію, перепостили в сторіз Інстаграму вбивцю путіна в образі «леді Гааги», пошуткували, посміялися і пішли далі працювати на перемогу. Мабуть, в цьому описі багато хто себе впізнає.

Психологиня Юлія Арсієнко вважає гумор помічним. На її думку, гумор, схильність до самоіронії та критичне мислення є найважливішими не тільки під час війни, а й в усіх скрутних становищах.

Читайте також: Як війна змінила вуличну рекламу та гумор в Одесі

— Людська психіка не здатна весь час бути в напрузі, вона дуже адаптивна. Феноменом такої творчої адаптації і є гумор та самоіронія, — відмітила психологиня.

Вона пояснює, що цей феномен ми бачимо в мемах та відео в ТікТоці, стендапі та просто в спілкуванні між собою. Фахівчиня вважає, що це гарний спосіб справитися з тривогою та страхом. Завдяки гумору ми отримуємо розрядку психічного напруження.

— А ще за допомогою самоіронії ми можемо висловити складні почуття і легалізувати їх в цей спосіб, — відмітила Юлія Арсієнко. 

Чи «на часі» гумор під час війни

Психологиня відмітила гумор військових. Вона пояснила, що наші герої весь час служби перебувають у небезпеці, бачать жахливі речі та мають витримувати складні фізичні та моральні умови. Тому, на її думку, вони просто не мають іншого виходу, окрім як з гумором підходити до своєї справи. Так вони демонструють прагнення до перемоги, життя на фронті, силу, міць та незламність. Якщо не з гумором, то як?

— Гумор якраз «на часі», бо добре все, що допомагає залишатися цілісними, — підкреслила Юлія Арсієнко.

Читайте також: Гуморина на військовому становищі: наша незнищенна зброя

Ми спостерігаємо, як військові рятують тварин, як ці «бойові котики» дарують ласку та тепло, зростаючи на фронтових локаціях, як воїни танцюють та співають пісні, як роблять свою справу та з усмішкою коментують свої дії. На думку психологині, все це і є прикладом застосування гумору як інструменту, що допомагає впоратися з вкрай тяжкими обставинами. 

Як сміхотерапія лікує людину

психолог Юлія Єрмакова

психолог Юлія Єрмакова

Практичний психолог Юлія Єрмакова розказала про направлення в психології — «сміхотерапію». Його широко використовують в США та Європі. Застосовують як додатковий метод лікування при депресивних і тривожних розладах. Сенс лікування в підвищенні нейромедіаторів.

— Коли людина сміється, то її організм вивільняє дофамін, який підвищує рівень задоволення, та серотонін, що піднімає настрій. Коли людина сміється, вона виділяє ендорфін, який регулює стрес та може викликати приємне відчуття, — повідомила Юлія Єрмакова. 

Фахівчиня вважає, що гумор є потужним інструментом. Під час війни або у стресових ситуаціях він допомагає людині знизити напругу та розслабитися. Через жарти ми можемо проговорювати складні речі, долати страхи.

Юлія Єрмакова радить не забувати, що зараз у людей сприйняття дуже загострене, вразливе. Не всі люди готові до жартів. Деякі з них можуть сприймати їх занадто особисто, ображатись. І коли ми шуткуємо в якійсь компанії, з друзями, то не забуваймо, що гумор не має знецінювати людину або ображати її. Адже в кожного індивідуальне відношення до жартів.

Читайте також: Одеська Гуморина відзначає цього воєнного року ювілей: як його відсвяткують

— Гумор — це своєрідний маркер про психологічний стан людини, — відмітила Юлія Єрмакова. 

На її думку, гумор, жарти, усмішка можуть додавати сил, мотивувати, надихати. І все це попри складнощі, втому, страхи і переживання, які випали українцям. То ж гарний та якісний гумор корисний для здоров’я.

Читайте також: 

 

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції