Новини Одеси та Одеської області

Мовний омбудсмен звернувся до влади на Одещині щодо порушень мовного законодавства

Мовний омбудсмен звернувся до влади на Одещині щодо порушень мовного законодавства

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що до нього надійшло 15 повідомлень у 2023 році про недотримання мовного законодавства при розміщенні зовнішньої реклами та вивісок в Одеській області. Про це Тарас Кремінь повідомив на своїй сторінці у фейсбуці.

За словами Тараса Креміня, за 4 місяці 2023 року до Секретаріату Уповноваженого надійшло 123 звернення громадян щодо ознак недотримання мовного законодавства при розміщенні зовнішньої реклами та вивісок.

Найбільше повідомлень про порушення у цій сфері стосувалися міста Києва – 46, Харківської (32 звернення) та Одеської (15 звернень) областей.

З метою створення умов для належного захисту прав громадян на отримання інформації державною мовою, Тарас Кремінь закликав місцеву владу внести зміни до правил благоустрою своїх населених пунктів, де передбачити норму про те, що інформація на таких вивісках, табличках та інших носіях в обов’язковому порядку має подаватися державною мовою із можливістю за потреби дублювання іншими мовами.

“Вкотре закликаю міських голів усунути порушення мовного Закону при розміщенні зовнішньої реклами та вивісок: внести зміни до правил благоустрою, а розміщену недержавною мовою рекламу та вивіски – демонтувати. Окрім цього, наголошую на важливості тісної взаємодії місцевої влади та суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сферах реклами, надання послуг чи торгівлі задля ефективної роботи та недопущення порушень”, – зазначив Тарас Кремінь.

Слід зауважити, що за порушення вимог Закону в частині застосування державної мови у сфері інформації для загального ознайомлення та реклами порушники можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності із накладенням штрафу у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 5100 грн) або попередження, якщо порушення вчинене вперше. За повторне протягом року порушення – штраф у розмірі від 500 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (8500-11900 грн).

Читайте також:

Фото: Тарас Кремінь

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: