Ренійський історико-краєзнавчий музей експонує виставку-продаж робіт із соломки Марії Кравчук та її сина Івана, які мешкають у селі Туличів, що на Волині.
Яким чином зустрілися південь і північний захід України? І чому ренійці купують вироби майстрів, з якими вони не знайомі?
— Я познайомилася з творчістю Марії Кравчук на одному з міжнародних культурних форумів ще у мирний час, вона експонувала свої роботи із соломки, — розповідає директор Ренійського музею Галина Маратаєва. – Це унікальна техніка, яку вона, як вчитель сільської школи, передає своїм учням. Захопився цією творчістю та її син Іван. Коли розпочалася війна, Іван Кравчук пішов на фронт добровольцем. Пішов попри те, що хворіє на діабет: він узяв із собою в солдатський рюкзак пакет шприців та інсуліну. Воював скільки було сил. Сьогодні Іван перебуває у шпиталі, відновлює здоров’я, а у проміжках між лікувальними процедурами займається своєю улюбленою справою – плетенням із соломки.
Вивчаючи творчість родини Кравчуків, ренійці дізналися, що пшеницю, овес, жито та різні трави майстри вирощують самостійно — щоб отримати потрібну якість сировини. Від виробів – око не відірвати.
Гроші, отримані від продажу робіт матері та сина, ренійці переслали на лікування воїна ЗСУ.