Новини Одеси та Одеської області

День в Одесі: ченці відкрили перший лазарет для поранених

День в Одесі: ченці відкрили перший лазарет для поранених

Цього дня, 24 серпня 1914 року, з Міським Комітетом Червоного Хреста було погоджено влаштування лазарета для поранених на Андріївському подвір’ї в Одесі.

У Першу світову війну армії почали застосовувати нові види озброєння та техніки – танків, авіації, а також хімічну зброю. Все це призводило до того, що кількість постраждалих на полі бою зростала.

Щоб допомогти пораненим, ієромонах Пітирим запропонував відкрити лазарет при Андріївському обійсті в Одесі. Це подвір’я з’явилося прийому паломників ще 1874 року на розі вулиці Рибної і Тюремного провулка (зараз вулиці Пантелеймонівська і Лейтенанта Шмідта), навпроти міської в’язниці.

Одеський владика Назарій благословив благородну ініціативу ієромонаха, і 28 серпня відбулося освячення лазарету. Це був перший лазарет для поранених в Одесі, і спочатку він був розрахований на 25 ліжок.

день в Одессе, владыка Назарий

Владика Назарій

Пітирим був нагороджений значком Червоного Хреста та наперсним хрестом Святішого Синоду. Крім того, його заслуги відзначили і військові – від них ієромонах отримав орден Святої Анни третього ступеня. Крім того, він був призначений завідувачем лазаретом, а в підпорядкування до нього направлені вільнонаймані помічники.

Перші поранені надійшли до лазарету 2 вересня 1914 року. Протягом кількох місяців до кінця року в лазареті лікувалися 53 особи. На утримання хворих та обладнання лікувального закладу було витрачено чималі гроші – 34 тисячі рублів. На додаток до цього ченці Андріївського обійстя пожертвували велику суму на потреби армії та Червоного Хреста.

Навіть після революції, 1918 року, лазарет усе ще функціонував.

Ірина Сорокіна

Джерело: grad.ua

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції