Новини Одеси та Одеської області

Дачні поради на весну: зрошення, підгодування, марганцівка та інше

Дачні поради на весну: зрошення, підгодування, марганцівка та інше

Поради для дачників на весну 2023 року. Прості рекомендації та пристрої, які допоможуть уникнути проріджування сходів, а приготований вами поживний еліксир підвищить врожайність та покращить вологопроникність сухого ґрунту.

Як тільки видається можливість вийти в город, ми поспішаємо швидше засіяти його насінням овочів. І буквально через пів години присідань над кожною грядкою наш ентузіазм після зимової сплячки швидко згасає, особливо при посіві дрібного насіння.

Город: як пророщувати картоплю

Як пророщувати картоплю

Якщо використовувати для посадки пророщені бульби, то сходи будуть більш швидкими та рівномірними, а врожай високим та якісним.

Пророщування проводять за 35-45 днів до посадки в залежності від сорту, мета полягає в тому, щоб отримати сильні паростки, які дозволять отримати більш ранній урожай. Пророслі бульби сходять через 15, а непророслі лише через 30 днів.

Краще брати бульби вагою близько 55 грамів, а для виробництва молодої картоплі слід відбирати дрібніші бульби, оскільки вони дають меншу кількість стебел, що дозволяє збирати молоду картоплю раніше.

Якщо під час проростання холодно, ящики можна накрити ковдрами, забезпечивши тепло та темне середовище. Коли з’являться маленькі паростки, картоплю потрібно виставити на світ.

Під час пророщування бульби поміщають нирками вгору в дерев’яні або пластикові ящики, де і тримають до посадки. Ящики розставляють у два яруси, періодично змінюючи їх місцями та повертаючи, щоб усі бульби отримували однакову кількість світла.

Правильно пророслі бульби повинні мати міцні паростки завдовжки 2-3 сантиметри і бути інтенсивно пігментованими. Бульби, які хворі та мають неправильно розвинені паростки, слід видаляти, щоб після посадки не залишалося порожніх місць на грядках.

Зрошення: що робити, якщо земля відштовхує воду

При поливанні дачники часто стикаються з явищем, коли вода розтікається по поверхні ґрунту, немов ртуть, як при поливі в контейнери, так і у відкритому ґрунті.

Найчастіше це спостерігається на сухому і замульчованому ґрунті, особливо корою хвойних рослин. Вихід із такої ситуації дуже простий: одна чайна ложка зеленого мила на відро води. Саме зелене калієве мило, а не рідке чи господарське натрієве!

При поливі таким мильним розчином вода затримується на поверхні ґрунту лічені секунди, а потім відмінно вбирається в ґрунт. Полив можна поєднувати з розчинами монофосфату калію, сульфату калію, сульфату амонію, аміачної селітри, але тільки щоб у добривах не було магнію та кальцію. Також можна додавати в готовий (!) мильний розчин, біопрепарати для кореневого та позакореневого підгодування.

І найважливіше: мильний розчин чудово підходить для використання в системах крапельного поливу! Ефективність такого поливу набагато вища, а коріння краще поглинає мінеральні речовини та воду.

Підгодування рослин: еліксир «Три кислоти»

Хтось тільки посіяв насіння на розсаду, а хтось віддає перевагу посівам у відкритий ґрунт. У будь-якому випадку рослинам знадобиться борне підгодування. Приготувати його потрібно заздалегідь, щоб під руками завжди був готовий еліксир, який зміцнює розсаду та збільшує врожайність.

Таке мінеральне підгодування підійде для всіх овочевих та зернових, ягідних та плодових культур, декоративних рослин та квітів протягом усього вегетаційного періоду або хоча б одноразово перед бутонізацією та цвітінням.

Передозування бором небезпечне як для рослин, так і для людини, тому запропонований рецепт еліксиру з трьох різних кислот дозволяє суттєво зменшити кількість борної кислоти при значному збільшенні ефективності застосування підгодування.

Для приготування підгодування в банку ємністю 700 мілілітрів висипають 30 грамів борної кислоти, 2 грами бурштинової кислоти (як правило, це 20 аптечних таблеток по 0,1 грама), виливають 4-процентного столового оцту, 200 мілілітрів нашатирного спирту (10-відсотковий розчин аміаку) та 100 мілілітрів аптечного гліцерину. Банку закривають кришкою. Через тиждень все розчиниться та прореагує, достатньо лише перед відкриттям банки все перемішати. Можливий осад, на який не варто зважати.

Застосування: 2 столові ложки на 10 літрів води. Найкраще на борне підживлення реагують рослини, які розмножуються насінням, а вживаються в їжу плоди.

Таким розчином можна поливати, дощувати з лійки або обприскувати рослини. Так, за два тижні після пікірування розсади проводять одноразовий полив. Квітучі перці, огірки, томати, баклажани раз на 10-12 днів обприскують по верхніх ярусах. Дуже добре відгукуються на підживлення будь-які види капусти, сходи редиски, а також картопля, якщо під час цвітіння її обприскати борним добривом. Плодові та ягідні культури найкраще обприскувати за бутонами та першими квітками — це абсолютно безпечно для бджіл.

І не забудьте банку підписати. Розчин зберігається нескінченно довго, не боїться замерзання чи впливу сонячних променів.

Виноградник: чому гинуть укорінені чубуки

Як тільки на чубуках з’являються перші коріння, їх висаджують для дорощування в контейнери. Якщо деякі саджанці гинуть, це пов’язують із перезволоженням ґрунту та загниванням коренів.

Укоренені чубуки

Укоренені чубуки

Виноградар Юрій Єгорутін простим експериментом стверджує протилежне. Пара чубуків одного сорту дорощувалась під штучним освітленням (на фото зліва), права пара – під природним освітленням на південному вікні. При однаковому догляді протягом місяця результат при вирощуванні під штучним освітленням очевидний. Вся справа саме у освітленні, завдяки якому в листі проходить хороший фотосинтез, що сприяє інтенсивному зростанню коріння та листя. При розвиненому листовому апараті досить складно перезволожити саджанці, оскільки велика листова поверхня добре випаровує вологу.

Науково доведено, що будь-який лист винограду починає виробляти харчування для куща, коли його розміри досягають більше половини нормального розміру листа. При недостатньому освітленні листя тільки споживає харчування, не даючи розвиватися саджанцю, що й видно на фото праворуч.

Тому не поспішайте зарано вкорінювати чубуки, якщо не зможете забезпечити їм достатнього освітлення.

Поради до дачного сезону весни 2023

  • Расада в торф’яних горщиках не буде жовтіти або чахнути, а стінки контейнерів пересихати, якщо помістити їх у пластиковий пакет або горщик. Це запобігає випару вологи через стінки горщика.
  • Для захисту від хвороб та шкідників, а також забезпечення необхідними поживними речовинами для здорового розвитку, змішайте цибулини перед посадкою з деревною золою.
  • При ранньовесняному пожовтінні листя часнику його необхідно підгодувати: по 20 грамів аміачної селітри та сірчанокислого магнію на 10 літрів води. Крім позакореневого підживлення роблять протоку цим добривом по зволоженому ґрунті по борозенках з наступним поливом. Якщо результат не влаштовує, через 5-7 днів підживлення повторюють до 3-4 разів, але не пізніше кінця весни, щоб унеможливити внесення азоту.

Що таке посів на насіннєву стрічку

Посів насіння на паперові стрічки сам по собі не новий, просто запропонований метод не вимагає жодного клейстера або виснажливого нарізування ножицями смуг з газетного паперу.

Посів на насіннєву стрічку

Посів на насіннєву стрічку

На початку 2000-х років умільці придумали саморобні машинки, які дозволяли укладати на стрічку туалетного паперу насіння на певній відстані, а потім згортати його в шпагат. Шпагат вручну згортали у звичайні клубки і потім розмотували безпосередньо на грядці перед сівбою. Швидше за все, через складність виготовлення машинки нововведення так і не прижилося, хоча багато дачників, особливо на великих земельних ділянках, оцінили переваги такого посіву.Пропонований спосіб дуже простий. Знадобиться стіл та туалетний папір із натуральної целюлози без барвників та запаху. Стрічку попередньо змочують з обприскувача і посередині розкладають дрібне насіння на потрібній відстані, щоб потім не довелося проріджувати. Потім стрічку акуратно складають навпіл (по довжині) і згортають у рулон. Ось, власне, і все! Далі йдете на грядку і розмотує стрічки, щоб провести посів у підготовлені борозни.

Агресивна краса: яснотка, живучка та зеленчук

Живучка

Агресивна краса Живучка

Не всякі багаторічні і навіть однорічні квіти варто висаджувати в квітнику. Потрапивши у більш сприятливі умови, деякі з них можуть розростатися та виживати інші рослини.

До активних загарбників квітника, для яких хвороби і шкідники не перешкода, відносяться яснотка, живучка, а також зеленчук. Останній, незважаючи ні на що, пробивається скрізь, повзе на всі боки. Навіть відламаний шматочок, прибитий вітром чи дощем, легко приживається.

Яснотка

Агресивна краса Яснотка

Насіння ці губоцвіті рослини також дуже добре зав’язують, вони розносяться тваринами, на взутті людей і також добре приживаються. Як і в інших випадках — зрізайте зайві пагони, не давайте зав’язуватися насінняям або висаджуйте в контейнерах.

Марганцівка як аптека для грядки

Марганцівка для грядки

Марганцівка для грядки

Вирощуючи на дачах лікарські рослини, ми часто називаємо такі посадки «аптека на грядці». Але часом навіть не замислюємося, що ліки зі звичайної аптеки давно допомагають нам боротися з хворобами та шкідниками рослин, виступають як підживлення.

  • У рожевому розчині марганцівки (0,5 грама на 100 мілілітрів) рекомендують протруювати насіння перед посадкою, щоб знищити можливих збудників хвороб, що зимують на насінні. Насіння замочують на 20 хвилин, а потім висушують.
  • Для ранньовесняного підживлення суниці, малини, смородини та аґрусу у відрі рожевого розчину марганцівки (3 грами на 10 літрів) розчинити борну кислоту (на кінчику ножа)). Особливо корисне таке підживлення на ділянках з піщаними ґрунтами, воно також сприяє збільшенню врожайності.
  • У темно-рожевому розчині марганцівки замочують картоплю перед посадкою, а також насіннєві бульби перед закладкою на зберігання. Така обробка не подобається ні дротянику, ні грибкам.
  • Залишками розчину миють розсадні ящики, касетниці, стаканчики та горщики, обробляють теплиці та парники.

Пам’ятайте: надлишок марганцю в ґрунті може несприятливо позначитися на розвитку культур. Тому все має бути в міру.

Читайте також:

 

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: