Новини Одеси та Одеської області

Чи варто боятися магазинних чеків?

Чи варто боятися магазинних чеків?

Контакт із магазинними чеками викликає рак, діабет і навіть здатний призвести до безпліддя. Таку інформацію можна зустріти у низці ЗМІ. Це фейк чи правда, а може – часткова правда? І чи несуть насправді касові чеки загрозу для нашого здоров’я? Відповіді на ці запитання – у нашій публікації.

Яку небезпеку несуть магазинні чеки

За результатами масштабного дослідження, яке провели кілька років тому іспанські вчені з університету Гранади, касові чеки токсичні та шкідливі для нашого здоров’я. Особливу небезпеку становить термопапір, на якому вони друкуються, оскільки до його складу входить токсичний хімікат бісфенол А.

На думку фахівців, бісфенол А значно збільшує ризик появи злоякісних пухлин і діабету, а також може викликати передчасні пологи у жінок і підвищує ймовірність аутизму. у дітей, оскільки руйнує ендокринну систему організму, імітуючи жіночий гормон естроген.

При цьому, як повідомляється, достатньо потримати чек в руках лише кілька секунд, щоб 1 мікрограм цього токсину проник у шкіру. А якщо у вас будуть вологі руки або намокне сам папірець, доза збільшиться в десятки разів.

Тоді ж дослідники рекомендували позбавлятися чеків у магазинах і не зберігати їх вдома або в автомобілі. Крім того, перед відправкою чеків у відро для сміття їх не радили сильно м’яти.

Небезпечні чеки не загрожують покупцям?

Водночас слід зазначити, що бісфенол А присутній не лише в чеках – у багатьох країнах світу його вже внесли до списку небезпечних хімічних сполук. Наприклад, у Канаді та Європі вже діє заборона на багаторазові пляшки, у складі яких є бісфенол А.

В Україні небезпечні чеки поки що в законі. Більше того, через низький вміст у термопапері целюлози вихід вторинної сировини з неї мінімальний, і магазинні чеки не приймають на переробку.

А ось біохіміки заспокоюють: бісфенол А може становити небезпеку лише у разі довгого та тривалого контакту з ним, а для людини, яка просто приходить до магазину, щось купує та бере чек, жодної загрози немає.

«Якщо ми не будемо повністю обкладатися цими чеками, все буде добре. Єдине – може бути небезпека для працівників, які працюють із цими чеками на касах. Тому що вони цілий день із ними контактують»,

– зазначає із цього приводу біохімік Гліб Репіч.

Також зазначимо, що у деяких країнах Заходу, наприклад, у Німеччині, продавці, згідно із законодавством, не зобов’язані друкувати чеки. Цей приклад почали наслідувати і деякі магазини в Україні, поступово відмовляючись від паперових чеків на користь електронних.

Але якщо все ж таки без паперового чека не обійтися, про всяк випадок (як кажуть, від гріха подалі) не зберігайте його разом з продуктами харчування, не давайте грати з ними дітям, а після контакту обов’язково помийте руки з милом.

І ще. На паперовому ринку вже з’явилася продукція, яка не містить бісфенол А (так називаний папір BPA-free), щоправда, перейшли на нього ще не все, але згодом, сподіватимемося, безпечного паперу в наших магазинах стане набагато більше.

Тож піддаватися зайвий раз паніці все ж таки не радимо: адже в найближчому майбутньому магазинних чеків можна буде не боятися. Ну, хіба що, сум у них…

Читайте також: «Немає здачі»: чи вправі касир супермаркету відмовитися брати великі купюри?

Фото: akket.com

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції