Новини Одеси та Одеської області

Купатися та ловити рибу біля берегів Одеси категорично заборонено

Купатися та ловити рибу біля берегів Одеси категорично заборонено

Станом на ранок суботи, 17 червня 2023 року, епідеміологічна ситуація на одеському узбережжі істотно погіршилася, що пов’язано з підривом росіянами дамби Каховської ГЕС, який призвів до екологічної катастрофи.
Одеситів попереджають: нині купатися в морі та відловлювати морепродукти категорично заборонено.

Як повідомили в одеській мерії, результати лабораторних досліджень (вірусологічних, мікробіологічних, паразитарних) проб води з акваторії Чорного моря та водойм Одеської області за останній тиждень показали наявність у воді збудників низки інфекційних хвороб.

Зокрема, у пробах морської води виявлені сальмонела ентеритидіс та тифімуріум, рота-астровіруси. алгінолітікус, парагемолітікус, яйця та личинки гельмінтів як людей, так і тварин (гострики, волосоголівці, собачі аскариди, ооцисти криптоспоридій).

Крім того, індекс ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) значно перевищує нормативні вимоги.

«Наявність усіх перерахованих біологічних патогенів у воді відкритих водойм Одеської області, зокрема, Чорного моря, Білгород-Дністровського лиману та річки Дунай, створює реальну загрозу життю та здоров’ю населення. Тому категорично заборонено купання в морі, лов риби та морепродуктів у відкритих водоймах (річкові та морські місця рекреації). Також необхідно утриматися від вживання риби та морепродуктів»,

– сказано у повідомленні.

Раніше «Одеське життя» повідомляло, що у морській воді в Одесі виявили збудників небезпечних захворювань.

Також стало відомо, що після підриву Каховської ГЕС, солоність води в Чорному морі вздовж узбережжя зменшилася в кілька разів, що поряд з підвищенням температури повітря, викликало цвітіння водоростей, а також морська вода поки небезпечна для купання.

Читайте також: Потерпілим від підриву дамби Каховської ГЕС уряд виділив кошти на компенсації.

Фото з Телеграм-каналу «Одеса Офіційно»

[mistape]
Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

Вибір редакції