Новини Одеси та Одеської області

Чому вакансія довго висить на сайті та чи варто на неї відгукуватися?

Чому вакансія довго висить на сайті та чи варто на неї відгукуватися?

Деякі вакансії висять на сайтах пошуку роботи місяцями.. Ці оголошення постійно оновлюються, роботодавці далі шукають працівників. Невже там все так погано, що компанія не може знайти людей на постійну роботу?

Давайте розберемося, чому деякі оголошення про роботу постійно оновлюються, а також про що це може свідчити.

Що не так із вакансіями, які постійно оновлюються?

Можливо, що це «масова» вакансія. Багато компаній постійно шукають продавців, касирів, комірників, комплектувальників замовлень, спеціалістів call-центрів та менеджерів з продажу. Це такі професії, де зазвичай не потрібна спеціальна кваліфікація. Компанії розширюють виробництво або відкривають нові точки продажу, тому шукають нових працівників.

Висока плинність у подібних галузях бізнесу — це нормальне явище, вважають фахівці. Це не означає, що у компанії проблеми чи погана атмосфера в колективі. На цих рядових посадах зарплата майже однакова, а функції часто дуже схожі. Люди, які влаштовуються на «масові» позиції, як правило, легко змінюють роботу на ту, що ближче до дому, або таку, де трохи вища зарплатня. Роботодавці знають про це, тому заздалегідь прораховують, скільки людей може змінитися за один сезон. Їм простіше оновлювати одне оголошення, ніж створювати нове.

Що не так із вакансіями, які постійно оновлюються?

Проте, якщо вакансія не масова, — чому довго висить оголошення про роботу?

Вузьких спеціалістів роботодавці зазвичай шукають через персональні рекомендації у професійних колах. Компанії самі виходять на людину, щоб запропонувати вигідніші умови та переманити з поточного місця роботи. А оголошення на сайті – це просто додатковий канал пошуку. Скоріш за все, компанія не знайде вузького спеціаліста таким чином, адже за професіоналами постійно полюють агенції та рекрутери. Вони мають свої бази даних отаких працівників.

Стаття на тему: Кого ждут сокращения? Как подорожание газа повлияет на экономику

Але часто буває навпаки. Роботодавець не знає, хто саме йому потрібний. Це може бути через те, що в компанії запровадили нову посаду чи напрям, якого раніше не було. У пошуках ідеального кандидата компанії можуть місяцями проводити співбесіди на посаду і нікого не найняти.

Чому довго висить оголошення про роботу?

Часто вакансія може довго висіти, бо опис розмитий і малоінформативний. В одному дослідженні вчені дійшли висновку, що якщо в оголошенні про роботу перелічено лише обов’язки та навички, які повинен мати працівник, то воно отримає втричі менше відгуків . Найбільше людей цікавить, що саме компанія може дати, окрім зазначеної зарплати, які ще є переваги. Тож якщо оголошення написано погано, воно довго висітиме на сайті пошуку роботи.

Що робити, якщо робота цікава, але вакансія давно висить на сайті?

Намагайтеся знайти в Інтернеті інформацію про компанію. Можливо, люди не хочуть туди йти через погану репутацію роботодавця. Деякі компанії користуються «безкоштовною робочою силою» – вони постійно набирають людей на стажування або іспитовий термін, а потім кажуть, що кандидат їм не годиться. Почитайте відгуки колишніх працівників, знайдіть профілі працівників у соцмережах.

Буває, що компанія має заплутану процедуру добору або суворий добір через службу безпеки. Кандидати не проходять перевірку й вакансія довго висить на сайті пошуку роботи.

Що робити, якщо робота цікава, але вакансія давно висить на сайті?

Запитайте безпосередньо у відділі кадрів або в рекрутера, чому вакансія так довго відкрита. З’ясуйте на співбесіді або по телефону, скільки часу пропрацював попередній співробітник на цій посаді. Якщо роботодавцю нічого приховувати, то вам дадуть відповідь і ви зможете зважити свої шанси.


Читайте також: Как найти работу не выходя из дома — важные правила

Фото: Pexels, Unsplash

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: