Новини Одеси та Одеської області

Чому гріється вилка в розетці?

Чому гріється вилка в розетці?

Ви доторкнулися рукою до вилки пральної машини або бойлера, а вона гаряча. Це не нормально, так не мусить бути. Вам слід якнайшвидше усунути цю проблему.

Давайте розберемося, чому гріються вилки електроприладів та як це виправити.

Чому гріється вилка бойлера або пральної машини?

Це відбувається через поганий електричний контакт. Що гірший контакт, то вищою буде температура. Коли металеві частини провідників слабо прилягають одна до одної, то зростає перехідний опір. Нагрівається розетка і разом із нею нагрівається вилка.

Найчастіше проблема саме в розетці. Контактні пластини всередині можуть ослабнути або окислитися, що призводить до підвищення температури. Також можуть ослабнути гвинтові затискачі, якими прикручено провід до механізму розетки.

Стаття на тему: Розетка и выключатель. Что необходимо знать?

Іноді вилка гріється через те, що електроприлад надто потужний, а проводка в квартирі на це не розрахована. Наприклад, електрики проклали кабель товщиною 1,5 мм2 замість потрібних 2,5 мм2.

Що робити, якщо гріється вилка бойлера?

Буває, що несправна саме штепсельна вилка. Але зараз вилки виготовляють у суцільному корпусі, тож це досить рідкісна причина.

Наскільки це небезпечно, що гріється вилка у розетці?

Це може призвести до короткого замикання та пожежі. Теоретично, має спрацювати автоматичний вимикач у вашому квартирному щиті й знеструмити лінію. Його функція саме в цьому — відключатися при короткому замиканні та коли температура проводів стає вищою за норму.

Однак у багатьох одеситів у щиті встановлений один автомат на всю квартиру. А в старому фонді досі використовуються пробки. Це не захистить від пожежі.

Що робити, якщо гріється вилка у розетці?

Що робити, якщо гріється вилка в розетці?

Якщо вилка в розетці дуже нагрілася, не намагайтеся її витягти. Через високу температуру є ризик деформувати пластик або зіпсувати вилку. Спершу спробуйте «зняти навантаження» — відключіть бойлер, обігрівач або чайник за допомогою кнопки на самому пристрої.

Читайте також: Как понять, что пришло время чистить бойлер?

Якщо на електроприладі немає кнопки або регулятора, знеструмте лінію в квартирному щиті. Зачекайте, поки вилка охолоне, і тільки після цього спробуйте вийняти її з розетки.

Що робити, якщо гріється вилка у розетці?

Зверніть увагу на латунні контакти в розетці. Сірий або фіолетовий колір свідчить про те, що вони зазнали високої температури й більше не придатні. У цьому разі розетку потрібно замінити.

Поганий контакт може бути на гвинтових затискачах, там де провід підключений до механізму розетки. Підтягніть контакти та переконайтеся, що товщина проводу щонайменше 2,5 мм2. Якщо провід надто тонкий, ситуація неодмінно повториться в майбутньому. Тут допоможе лише заміна проводки.


Читайте також: Электрические обогреватели в старом фонде — как не спалить квартиру?

Фото: Thewirenut, LeroyMerlin

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: