Новини Одеси та Одеської області

Чи можна прогулювати роботу через повітряну тривогу?

Чи можна прогулювати роботу через повітряну тривогу?

Чи може стати поважною причиною відсутність працівника на робочому місці під час повітряної тривоги або ж це вважається прогулом? І чи може роботодавець звільнити працівника за перебування в укритті під час тривоги?
Відповіді на ці запитання дав адвокат Олександр Головченко.

Трохи статистики

За даними юриста, з початку війни в Україні було зафіксовано понад 38 тисяч тривог. Тільки в січні 2024 року їх було понад півтори тисячі. Середня тривалість кожної тривоги – близько години.

Робочий день офісних співробітників становить у середньому 8 годин. А за таких частих тривог працівник може бути відсутнім на роботі більше 3 годин на день, і роботодавець, у свою чергу, може звільнити працівника за прогул, адже прогул – це відсутність на роботі протягом 3 годин.

Чи можна звільнити працівника за перебування в укритті під час тривоги

При цьому адвокат зазначає, що перебування в укритті під час повітряної тривоги може бути поважною причиною відсутності працівника на роботі, якщо час відсутності працівника на роботі збігається з повітряною тривогою плюс час дістатися (офіс-укриття-офіс).

Укриття під час повітряної тривоги для працівника може бути:

  • у приміщенні офісу (якщо так вирішив працівник);
  • у притулку або притулку, створеному роботодавцем;
  • у спеціально визначеному укритті, перелік яких є на офіційних сайтах міських чи селищних рад тощо.

Стаття на тему: Підвал багатоповерхового будинку: чи безпечний він як сховище?

Але, наголошує фахівець, саме працівник вирішує, де саме він перебуватиме під час тривоги у робочий час – в офісі або ж пройде до найближчого укриття.

Як це працює на практиці

Ситуація 1. Працівник протягом одного дня відходив кілька разів з робочого місця в укриття, час його відсутності збігається з оголошеними тривогами. Це вимушений прогул із поважних причин.

Ситуація 2. Працівник відсутнiй на роботі 3 дні, а потім заявляє, що він сидів у укритті будинку, а повітряні тривоги двічі по 1,5 години. Це прогул, оскільки працівник повинен перебувати в укритті лише під час повітряних тривог, а в інший час працювати.

Перебування в укритті: коли це поважна причина відсутності на роботі

Таким чином, перебування в укритті під час повітряної тривоги може бути поважною причиною відсутності працівника  на робочому місці, якщо:

  • час відсутності працівника на роботі збігається з повітряною тривогою плюс час для того, щоб дістатися (офіс-укриття-офіс). Це можна підтвердити інформацією з програм чи додатків, офіційних відповідей військових адміністрацій чи порад;
  • працівник повідомив керівника про причину відсутності (по можливості);
  • на підприємстві немає спеціального укриття, де можна було б працювати під час тривог.

Читайте також: Довгі повітряні тривоги через МіГ росіян «зупиняють» міста: чи можна вирішити проблему?

Фото: 24 канал

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції