Новини Одеси та Одеської області

«Українська мова»: Нацбанк випустив нову пам’ятну монету

«Українська мова»: Нацбанк випустив нову пам’ятну монету

На честь Дня української писемності та мови Нацбанк України випустив срібну пам’ятну монету «Українська мова».

Монету введено в обіг 27 жовтня, повідомили у прес-службі НБУ.

Дизайн пам’ятної монети

Нова пам’ятна монета виготовлена із срібла. Її номінал 10 гривень, а наклад – 5 тисяч штук. Вона продовжує серію «Духовні скарби України».

Памятна монета «Украинский язык»-2

 

На аверсі монети розміщено стилізовану букву «Ї» з солов’ям, що символізує мелодійність та співучість української мови, в центрі літери – малий Державний Герб України; на дзеркальному фоні монети розміщена текстура з контурів літер українського алфавіту, що асоціативно нагадує гніздо (як символ будинку та оберіг сім’ї).

Памятна монета «Украинский язык», аверс

 

На реверсі монети – стилізована композиція, що складається з літер українського алфавіту, зокрема у композиції локальної позолотою виділено літери Ґ, Ї, Є, І, які виділяють українську мову фонетично та графічно серед інших культур, що використовують кирилицю. Серед фактурних букв композиції виділяються також букви В, К, Р, А, Е, Н, І, які у поєднанні зі словами НАША МОВА утворюють вираз «наша мова України».

Памятна монета «Украинский язык», реверс

 

Монета виготовлена із срібла 925 проби, маса дорогоцінного металу у чистоті – 31,1 г, діаметр – 38,6 мм. Елемент оздоблення монети – локальна позолота.

Реалізація пам’ятної монети

Купити срібну пам’ятну монету «Українська мова» можна в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ. Загалом через інтернет-магазин буде реалізовано 2,5 тисячі монет.

У листопаді планується введення в обіг аналогічної монети номіналом 5 гривень із нейзильберу з тиражем до 75 тисяч штук.

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції