Понад 60 тисяч дітей в Одесі 1 вересня прийдуть до школи та сядуть за парти. Після нещодавніх обстрілів міста кількість навчань у очному форматі зменшилась на 10%.
Про це розповіла директор міського департаменту освіти та науки Олена Буйневич.
За інформацією Олени Буйневич, наразі в Одесі близько 90 тисяч школярів та 20 тисяч вихованців дитячих садків. За кордоном перебувають понад 20 тисяч дітей.
Станом на початок нового навчального року в Одесі працюють: 121 заклад загальної середньої освіти, 136 садків, 19 закладів позашкільної освіти, 3 міжшкільні ресурсні центри та Дитячий будинок «Перлина».
В Одесі двічі провели опитування батьків школярів щодо формату навчання.
“Якщо на початку літа ми мали 70% бажаючих вийти очно. Після обстрілу та руйнування будинків, у тому числі й навчальних закладів, на 10% зменшилася ця цифра. Але все одно це близько 60 тисяч дітей, які 1 вересня сидітимуть за партами”, – розповіла Олена Буйневич.
Також цього року в жодній школі не передбачено групу продовженого дня. Причина – необхідність мінімізувати перебування дітей у школі.
Крім того, в очному форматі проходитимуть лише уроки, що вимагають більшого контакту учня з учителем.
“Уроки, які потребують більшої уваги, контакту вчитель-учень: математика. фізика, хімія, українська мова, іноземна мова – це обов’язково вивчатиметься у школі. Мистецтво та інші предмети викладатимуться дистанційно”, – наголосила Буйневич.
У початковій школі більшість предметів вивчатимуть очно.
Дефіцит підручників
Станом на 1 вересня учні початкової школи (1-4-х класів) та 11-х класів забезпечені підручниками майже на 100%.
Найгірша ситуація з підручниками для 5-х та 6-х класів. П’ятикласники забезпечені підручниками на 15%, шестикласники – на 40%.
Вже отримано підручники з «Математики», очікується – з предмета “Українська мова”.
Олена Буйневич нагадала, що місто не закуповує підручники – це функція держави і як альтернативу паперовому підручнику запропонувала електронну версію. Вони розміщені у вільному доступі для завантаження та використання на офіційному сайті Державної наукової установи «Інститут модернізації освіти».
Що з безпекою?
За словами Олени Буйневич, очно діти навчатимуться у тих школах та садах, де вже готове укриття. Поки що таких 89. Бомбосховища, за її словами, мають лише чотири навчальні заклади, у решті — найпростіші укриття.
“Кількість місць у сховищах шкіл та садках обмежена, тому школи, які не мають своїх укриттів, йдуть у гості до шкіл, де вони є”, – додала Буйневич.
Облаштування укриттів у школах триває – їх стане вдвічі більше.
“Ми гарантуємо, що школа працює лише тоді, коли первинне укриття прийняте відповідною комісією і має все, що зазначено у нормативних документах по укриттях. Це вентиляція, каналізація, водопостачання, протипожежна сигналізація, освітлення. У кожному укритті є комплект медичних засобів, вода. Звичайно, ми просимо батьків, щоб дитина мала речі, які вона візьме в укриття. Це може бути вода, печиво”, – розповіла Олена Буйневич.
Читайте також: Як навчатимуться одеські школярі з 1 вересня