Амбулаторія загальної практики сімейної медицини у селі Бакша Савранської громади — єдиний заклад на півночі Одещини, зведений «з нуля» на умовах співфінансування з державного та місцевого бюджетів.
Майже 5,7 мільйона гривень витрачено на будівництво споруди, закупівлю необхідного обладнання. Для пацієнтів облаштовано зручні зони очікування, кабінети реєстрації, процедурної. Для сімейного лікаря передбачене комфортабельне житло.
За медзакладом також закріплено й новий автомобіль «Рено», але комфортабельний транспорт «переїхав» до Саврані. Натомість селу повернули практичнішу в умовах бездоріжжя стареньку службову «Ниву».
До речі, обласними чиновниками було анонсовано відкриття аптечного пункту. Але його як не було, так і немає. А хворим з великими труднощами (бо автосполучення з центром громади немає) доводиться купувати ліки в Саврані або деінде.
На щастя, амбулаторія забезпечується необхідними препаратами для надання невідкладної медичної допомоги.
Лікарня обслуговує майже три тисячі жителів сіл Бакша, Йосипівка, Гетьманівка, Капустянка, Дубки та Білоусівка. Окрім сімейного лікаря, штат медзакладу мав налічувати ще 9 медсестер, зокрема із сільських ФАПів. Нині ж фельдшерка з Капустянки пішла захищати Україну від рашистів, і лише у Йосипівці та Гетьманівці є власні медики.
Стосовно лікаря, який урочисто отримував ключі від амбулаторії в 2019 році, то, відпрацювавши три літа, він подався до приватної медицини.
Приймають же регулярно пацієнтів у Бакші та їздять на виклики досвідчені сімейні лікарі з Саврані — сестра і брат Наталя та Сергій Бойки. Медсестрою тут — Надія Педаховська, а її чоловік В’ячеслав Сєдін працює водієм.
Санітарки немає — декілька років тому її було звільнено через брак коштів у селищній раді.
У Бакші зараз мешкають понад пів тисячі жителів, з яких 150 дітей.
Щоденно за медичною допомогою звертаються чимало бакшан. Після прийому у сімейного лікаря пацієнти потрапляють до вправних рук Надії Педаховської, яка проводить необхідні медичні процедури землякам в амбулаторії або на дому.
Вона здобула фах фельдшера в Первомайському медучилищі. Працювала в кардіологічному відділені Одеської обласної дитячої лікарні та міському психоневрологічному диспансері. З поверненням у рідне село 2011 року очолила Бакшанський ФАП.
За історичними даними, раніше у Бакші діяла лікарня на 25 ліжок, а нині працює хоча й новомодна, але безстаціонарна амбулаторія. Відрадно лише те, що сільська медицина тримається на плечах відданих своїй справі ентузіастів — сімейних лікарів та простих медсестер.
Читайте також: