Новини Одеси та Одеської області

Як живуть обласні райони Одещини під час війни (відео)

«Одеське життя» спільно з телекомпанією «Град» кілька місяців тому започаткували новий регіональний проект. Його метою є ознайомлення жителів Одеського краю із подіями, історіями цікавих людей та легендами кожного куточку нашого регіону. А також розповіді про те, як живе Одещина під час війни.

Місто Подільськ

Місто Подільськ – одне із перших міст України, яке постраждало в перші воєнні години. 

Наша розмова з міським головою Подільська Олегом Албанським розпочалася з наболілого – повномасштабного вторгнення росії. Очільник не приховує смутку, коли розповідає про загибель 22 вояків, які полягли у перші години ракетної атаки агресора. 

— Але місто зуміло побороти шок від жахіття війни. Громада самоорганізувалась. І місто стало не тільки потужним волонтерським фронтом, а й живе і навіть будує плани на майбутнє завдяки нашим збройним силам, — підкреслює Олег Албанський.

Місто Балта

Міський голова Балти Сергій Мазур розповів про те, як живе місто під час війни. Вагомим внеском у перемогу, серед іншого, він вважає те, що волонтери Балтщини за рік відправили на фронт понад 200 автівок.

Асоціації, волонтерські центри, аграрії, старостинські округи, трудові колективи стали єдиним фронтом Балтської громади. Саме з Балтщини, як зазначає Сергій Мазур, в перші ж дні війни пішло на фронт багато добровольців. Про них тут пам’ятають, їм завдячують і намагаються вирішувати всі нагальні питання захисників, забезпечуючи всім необхідним: від автомобілів – до зброї.

Одним із позитивних штрихів життя міста під час війни є працюючі школи та дитячі садочки. Сховища, де є питна вода, туалети, місця відпочинку, інтерактивні дошки та основне – безпека, облаштовували всі разом – і міська влада, і батьки дітей, і навчально-виховні заклади.

Читайте також: Школи в Балтській громаді повертаються до звичної форми навчання

— Більшість наших аграріїв або добровольцями пішли на фронт, або мобілізовані. Проте, дякуючи нашим Збройним силам, ми можемо працювати, сплачувати податки і наближати нашу перемогу, — зазначає Сергій Мазур. 

Місто Білгород-Дністровський

У найстарішому місті регіону працюють волонтерські центри, які підтримують переселенців, офлайн функціонують школи, відкриваються нові реабілітаційні відділення лікарні. Звичайно, є й проблеми. До того ж багато фахівців через війну виїхали з міста.

Але сьогодні вся увага зосереджена здебільшого на допомозі військовим, а не на розвитку міста. 

Мер міста Віталій Граждан висловив свою точку зору щодо ситуації з портом, наголосивши на тому, що підтримує рішення з його приватизації, адже це дасть шанс забезпечити робочими місцями жителів міста і принесе користь як Білгороду-Дністровському, так і бюджету держави.

Місто Рені

У Ренійській дитячо-юнацькій спортивній школі п’ять років тому була створена секція боксу, яку очолив Валерій Кричун.

Поки їх земляки захищають свободу України, юні спортсмени посідають призові місця у змаганнях, зокрема і на чемпіонаті України.

Євген Гойман минулого року отримав звання майстра спорту України. Нещодавно йому виповнилося 18 років і він вперше взяв участь у змаганнях серед дорослих.

Мають успіхи і інші спортсмени, якими пишається тренер. А хлопці ставлять перед собою великі цілі. 

Читайте також: Боксери з Рені здобули десятки медалей на чемпіонатах України

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції