Кластерна лікарня – саме так працює Білгород-Дністровська багатопрофільна лікарня в межах госпітального округу, що має забезпечити потреби населення в лікуванні найбільш поширених захворювань.
Під час воєнного стану лікарня працює в режимі госпіталю з 70-відсотковою завантаженістю ліжко-місць, дотримуючись збереження резерву.
Медична реформа передбачає, що найпростіші захворювання лікуватимуться якомога ближче до пацієнта, в загальних лікарнях. У разі більш складних проблем зі здоров’ям пацієнт потраплятиме у кластерні, що надаватимуть високоспеціалізовані послуги. Наприклад, пацієнти з інсультами та інфарктами зможуть отримати лікування виключно у кластерних закладах, в яких ташуватимуться сучасні кардіоцентри.
— Міська лікарня на сьогодні забезпечена всім необхідним для нормальної роботи: медикаментами, продуктами харчування, маємо повністю укомплектований штат – а це 610 співробітників – і не маємо затримок із виплатами зарплат, — розповідає Віталій Жнякін, тимчасово виконувач обов’язків генерального директора КНП «Білгород-Дністровська міська багатопрофільна лікарня».
Віталій Володимирович з гордістю розповів і про нові медичні апарати, обладнання лабораторії, хірургічні стійки та столи тощо, що дозволяє розширювати можливості надання якісної медичної допомоги шляхом підписання пакетів з Національною службою здоров’я України. Таких пакетів в лікарні вже 20 – це державна програма медичних гарантій щодо забезпечення потреб пацієнта з отримання якісної меддопомоги незалежно від фінансової спроможності і стану здоров’я.
Нещодавно тут почали проводити і операції по ендопротезуванню суглобів.
В структурі лікарні також створено Центр реабілітації із підготовленими приміщеннями на 20 ліжко-місць, де працюють спеціалісти-реабілітологи.
Алла Гладун
Читайте також:
- Медреформа 2023: на що перетворять лікарні і кому від цього стане краще
- Як живуть обласні райони Одещини під час війни
- Професор Федір Євчев: чому нелегко стати гарним лікарем
- Сучасний ангіограф, придбаний для Балтської лікарні, вже рятує життя