В останній тиждень травня відзначається Всесвітній день щитовидної залози. Серед ендокринних розладів захворювання щитовидної залози посідають друге місце за частотою після діабету. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, проблеми зі щитовидкою виникають у кожної третьої людини.
Про профілактику захворювань щитовидної залози нагадує Одеський міський центр здоров’я.
Щитовидна залоза забезпечує синтез йодових гормонів, які впливають на роботу багатьох органів і систем. При цьому більшість захворювань щитовидної залози виліковуються. До того ж, захворювання щитовидної залози, спричинені дефіцитом йоду, зокрема ендемічний зоб, цілком можна запобігти.
Скільки нам потрібно йоду?
При ендемічному зобі щитовидна залоза збільшується найчастіше без порушення її функції. Розвиток захворювання пояснюється дефіцитом йоду.
Щоденна потреба організму в йоді така:
- дітям до 1 року достатньо 50 мкг на добу;
- дітям від 2 до 6 років – 90 мкг;
- дітям від 7 до 12 років – 120 мкг;
- підліткам від 12 до 18 років – 150 мкг;
- дорослим – 200-220 мкг;
- людям похилого віку – 100 мкг.
Читайте також: До Одеської області привезли препарат для лікування щитовидної залози
Як запобігти дефіциту йоду в організмі?
Включити в раціон продукти, що містять йод . Основним джерелом йоду є морепродукти: риба, креветки, краби, молюски, морські водорості.
Серед овочів це морква, картопля, помідори та буряк, серед фруктів та ягід – яблука, абрикоси, сливи, виноград, вишні. Багаті йодом також молоко та молочні продукти.
Крім того, більшу частину йоду у щоденному раціоні можна покрити за допомогою йодованої солі. Слід пам’ятати, що щоденне споживання чистої солі має перевищувати 10 р.
Для синтезу гормонів щитовидної залози також необхідно вживати продукти з високим вмістом селену – незамінного мікроелемента, що виконує важливі функції в організмі. Багаті на селен морська риба, крупа, хліб, гречка, рис.
Стаття на тему: Для щитовидки, зрения и при гастрите: от чего лечит морковь
Відмовитися від куріння . Тютюновий дим містить ціаніди, які вбираються в кров і порушують поглинання щитовидною залозою йоду та синтез гормонів.
А якщо є підозра на захворювання щитовидної залози?
У цьому випадку слід проконсультуватися із сімейним лікарем. Він проведе початкову експертизу щитовидної залози та в разі потреби напише направлення на ультразвукове дослідження, лабораторні експертизи, консультацію з ендокринологом та визначить подальшу тактику лікування.
Інші статті про здоров’я:
- Запитайте у лікаря: як стрес впливає на стан шкіри?
- Де в Одесі нададуть якісну медичну допомогу?
- Як знизити тиск без ліків?
- Запитай у лікаря: чи можна запобігти серцевій недостатності?
Фото ТСН та medtavria.com