Минулого року одеська міськрада змінила стратегію боротьби з неправильним паркуванням. Замість евакуації автівки, водіїв стали активно штрафувати та наповнювати міський бюджет. Але якщо ваша машина перешкоджає дорожньому руху, стоїть на трамвайних коліях або втрапила в ДТП, то її можуть забрати на штрафмайданчик.
Давайте розберемося, що робити й куди звертатися, якщо вашу машину забрав евакуатор.
Що робити, якщо машину евакуювали?
Насамперед слід зателефонувати до поліції за телефоном 102 або на гарячу лінію 0 800 50 02 02. Якщо вашу машину справді евакуювали, а не викрали, то вам повідомлять, на якому штрафмайданчику вона знаходиться. Паркувальні інспектори, коли оформляють вашу автівку для евакуації (це називається тимчасове затримання транспортного засобу), повинні негайно повідомити поліцейським номер машини, час затримання та адресу майданчика – такий порядок.
Стаття на тему: В Одессе доверчивый водитель эвакуатора помог мошеннику угнать чужую машину
Інспектори з паркування повинні внести інформацію про правопорушення не пізніше наступного робочого дня. Це означає, що в деяких випадках вам доведеться почекати до завтра, поки в реєстрі з’являться дані про порушення правил дорожнього руху.
Адреси штрафмайданчиків в Одесі:
- Тираспольське шосе, 31а/1
- Станційна 1-а, 27а
- Аеропортівська, 29а к3
Машини видають по буднях з 9 до 18 години, у п’ятницю до 16.45. Субота та неділя вихідні.
Читайте також: В каких случаях автомобиль заберут на штрафплощадку?
Що сплачувати, щоб забрати автівку зі штрафмайданчика?
Кабінет міністрів затвердив чіткий порядок повернення автівки. Слід зробити три платежі:
- штраф за порушення правил дорожнього руху
- послуга з доставки автівки (евакуатор)
- зберігання автівки на майданчику
Штраф за порушення правил зупинки та створення загрози безпеці дорожнього руху – 680 гривень. Сплатити можна через сервіс «Штрафи UА» або в Електронному кабінеті водія.
Перевірити інформацію про заборгованість зі штрафів можна в Єдиному реєстрі боржників.
Вартість послуг евакуатора залежить від маси автівки, але в середньому це близько 1300 гривень. Зберігання на штрафмайданчику – 144 гривні на добу. Після тижня простою на майданчику, з восьмого дня, вартість 24 гривні на добу. Квитанції з реквізитами для оплати зберігання та евакуатора видають працівники штрафмайданчика.
Які потрібні документи, щоб забрати машину зі штрафмайданчика?
Квитанції про оплату, посідчення водія та свідоцтво про реєстрацію. Якщо посвідчення або техпаспорт залишилися всередині евакуйованої машини (а таке трапляється), ви маєте право отримати до них доступ. У правилах сказано, що це можна зробити в присутності працівника штрафмайданчика, який відповідає за зберігання автівки.
Читайте також: В Одессе авто дерзкого дрифтера забрал полицейский эвакуатор
Якщо штраф виписали на власника автівки, а за кермом була інша людина, машину віддадуть тільки після пред’явлення свідоцтва про реєстрацію. Присутність власника на штрафмайданчику не обов’язкова, головне мати на руках документи та квитанції.
Щоб забрати авто зі штрафмайданчика після ДТП або арешту, вам знадобиться рішення суду та дозвіл від слідчого. Для цього слід подати до суду клопотання про скасування арешту майна. Суд повинен розглянути його не пізніше трьох днів з дня надходження.
Читайте також: В Одессе будут штрафовать за неправильную парковку вместо эвакуации авто
Фото: Uamotors, КМДА