Пішохідна зона вихідного дня в центрі Одеси, найбільша в країні, фактично перестала існувати. Хоча знаки, що забороняють автотранспорту в’їзд на територію, ще висять, вже у минулі вихідні одеситам, які гуляли, довелося поступитися місцем щільному автотрафіку.
Одеситам холодно, а бізнесу – накладно
Пішохідною зоною за рішенням міськради центр Одеси став цього літа. Але щастя тривало недовго. Напередодні новорічних свят – саме коли в центрі міста збираються тисячі городян та гостей – пішохідну зону вирішили прикрити.
Спочатку на платформі «Соціально активний громадянин» з’явилася петиція. Мовляв, туристів немає, а городянам у «сувору одеську зиму» пішки добиратися до барів та ресторанів некомфортно. Чому і бізнес страждає. Щоправда, підтримали цю петицію лише дві особи.
Але тут із проханням відновити у центрі рух виступив департамент транспорту. Необхідність пояснили погіршенням погодних умов. Рішення виконком мав ухвалити лише 23 грудня.
Але вже 17 грудня проїжджу частину перекривати не стали. Щоправда, знаки, які повідомляють про пішохідну зону, залишилися. Тільки автовласники їх повністю проігнорували. Поліція на скарги пішоходів ніяк не реагувала. Найгірша ситуація на Катерининській, де через капремонт систем електропостачання розкопали тротуари.
Думка депутата
— Влада вчинила жахливо, — вважає голова транспортної комісії Петро Обухов. — Патрулі поліції та мунбезпеки було знято, а знаки пішохідного центру далі діяли. Таким чином, були спровоковані масові порушення правил дорожнього руху, наразили на небезпеку пішоходів. Мабуть, у Києві на Контрактовій площі чи у Львові погодні умови взимку набагато кращі, ніж в Одесі, — лише тому пішохідні зони на зиму там не скасовують.
Офіційно рішення про закриття пішохідної зони ще не ухвалено. Може, все ж таки її збережуть? В іншому разі знову пішохідним історичний центр Одеси стане лише з 4 березня.
Що думають одесити?
Віктор: Якщо рішення про пішохідну зону скасовано, то чому про це не повідомили населення? Знаки можна було б хоча б закрити.
Андрій: Ну як уже на те пішло, то було б логічно з 10.01, наприклад. У свята там юрби народу. За минулим роком пам’ятаю.
Артем: Гуляли ми, значить, по перекопаній Катерининській, тротуар у піску та ямах, дорога в автомобілях.
Кирило: І чудово, що її більше немає! Ні під’їхати, ні товар вивантажити — заради 30 туристів та місцевих, яким по приколу просто по центру бруківки вештатися!
Андрій: Тоді на зиму треба прибирати велодоріжки, велосипедистів теж менше взимку.
Олександр: За всієї моєї антипатії до пішохідного центру — на Новий рік його, звичайно, треба було залишити, можливо, навіть розширивши.
Тетяна: Пішохідна зона – чудове рішення. Можливо, справді взимку вона неактуальна, але, сподіваюся, з початку травня її знову повернуть.
Андрій: Не можна перекривати центр до Нового року! Адже частина вже перекрита через ремонтні роботи на Осипова, Великій Арнаутській, Базарній. В Одесі і так транспортний колапс.
Раніше ми розповідали, що пішохідну зону в центрі Одеси закриють до весни 2022 року.