На Одещині з 1 листопада забороняється промисловий, любительський та спортивний вилов риби в зимувальних ямах.
Про це повідомили в Одеському рибоохоронному патрулі.
У повідомленні йдеться, що межі зимувальних ям визначені та встановлені на річках Дунай, Дністер та на Хаджибейському лимані.
Читайте також: У Дунаї вирощують риб, які після підриву Каховської ГЕС можуть зникнути
Заборона на вилов риби триватиме до початку весняно-літньої нерестової заборони 2024 року.
Довідка.
З настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку водних біоресурсів. У риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються процеси росту та реакції на подразники. У цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.
Зимувальна яма – поглиблена ділянка дна річки чи іншої водойми, де скупчуються водні біоресурси в зимовий період. Однак, не кожне заглиблення на дні водойми може бути зимувальною ямою. У річках вони знаходяться у найглибших місцях з уповільненою течією. В інших водоймах, як правило, розташовуються в зоні впадання річок, у місцях виходу підводних джерел.
Важливою характеристикою, за якою риба обирає собі місце для зимівлі, є наявність зони із повільною круговою течією. Саме у таких місцях риба повною мірою забезпечена киснем і їй не потрібно витрачати багато енергії на супротив течії.
Для збереження водних біоресурсів у зимовий період Держрибагентством вводиться заборона на лов риби у зимувальних ямах.
Раніше “Одеське життя” писало, що на Одещині знову дозволили вилов раків, але є певні обмеження – забороняється вилов раків у темний час доби (пізніше години від заходу сонця і раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.