Новини Одеси та Одеської області

Яке церковне свято відзнають 4 березня і що потрібно в цей день зробити з взуттям

Яке церковне свято відзнають 4 березня і що потрібно в цей день зробити з взуттям

4 березня 2024 року – день, коли православні християни за новим календарем вшановують пам’ять преподобного Герасима на Йордані, який був відомий своєю дружбою з левом, а за старим – апостолів від сімдесяти святих Архіппа і Филимона.

Святий Герасим дружив із левом

Преподобний Герасим на Йордані. Це свято відзначається за новим стилем 4 березня, а за старим – 17 березня.

Преподобний Герасим народився в Лікії, але вирішив стати ченцем і жити в пустелі. Він заснував монастир на березі річки Йордан, де встановив дуже суворі правила для себе і своїх учнів. Вони проводили більшу частину часу в молитві, пості та праці, а під час Великого посту Герасим зовсім не їв до Великодня.

Одного разу Герасим зустрів у пустелі кульгавого лева і витягнув з його лапи колючку. З того часу лев став його вірним другом і називався Йордан. Лев не тільки не шкодив людям, але й допомагав Герасиму у господарстві, наприклад, тягнув воду. Коли Герасим помер, лев також помер на його могилі від горя. Святого Герасима вважають покровителем тварин і просять його про зцілення від хвороб.

День пам’яти апостолів від сімдесяти святих Архіппа і Филимона відзначається сьогодні за старим стилем. Про нього ми писали в цій новині.

Народні традиції 4 березня

  • У народному календарі 4 березня – день Герасима Грачевника, так називали преподобного Герасима на Йордані через те, що в цей час прилітали граки, які ознаменовували прихід весни.
  • У цей день належало готувати печиво з кислого житнього тіста – “грачики”, щоб птахи принесли із собою тепло. Також цього дня слід було зробити прибирання в домі, викинути старе взуття і речі, які не користуються, аби позбутися від негативу.
  • Не можна було лаятися, ображати когось, особливо тварин і птахів, пліткувати, заздрити, робити великі покупки або подорожувати.

Іменини 4 березня

За церковним календарем в цей день відзначають іменини Олександр, Василь, В’ячеслав, Георгій, Григорій, Данило, Павло, Уляна, Яків.

Іменини за старим календарем відзначають Архип, Богдан, Дмитро, Євген, Макар, Максим, Микита, Теодор, Федір.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції