Новини Одеси та Одеської області

Військовий облік для жінок: у Міноборони істотно скоротили список «призовних» професій

Військовий облік для жінок: у Міноборони істотно скоротили список «призовних» професій

Міністерство оборони України істотно скоротило список професій жінок, які підлягають військовому обліку. Нову редакцію наказу оборонне відомство надіслало на погодження до МВС, СБУ та Служби зовнішньої розвідки України.

Про це повідомила напередодні заступниця голови Міноборони Ганна Маляр.

Зокрема, у новому наказі визначено 14 спеціальностей та 6 професій, здобуття яких передбачає постановку на військовий облік.

«Зазначені спеціальності та професії споріднені з близько 100 військово-обліковими спеціальностями. Раніше йшлося про 35 професійних напрямків, що об’єднували понад 200 спеціальностей.

Логіка нового варіанту така: за допомогою військового обліку ми маємо не лише забезпечувати поточні потреби війська, а й дбати про розвиток збройних сил. У наказі ми затверджуємо не всі спеціальності, які нам колись теоретично можуть бути потрібні, а лише ті, що їх наші військовики вважають актуальними в найближчому майбутньому. Це дозволило значно скоротити перелік спеціальностей та професій, які потребують військового обліку жінок на даному етапі»,

– цитує у себе у Facebook Ганна Маляр міністра оборони Олексія Резнікова.

Зокрема, йдеться про спеціальності у сфері:

  • медицини;
  • електроніки;
  • зв’язку;
  • метрології;
  • картографії;
  • фінансів;
  • бухгалтерського обліку;
  • аудиту.

Остаточний список буде затверджено після отримання погоджень з інших відомств. Також у проекті наказу закладено механізм перегляду цього списку.

Щодо штрафів стосовно жінок, які мають стати на військовий облік, то, як пояснив голова Міноборони, вони не можуть застосовуватися до жінок, спеціальності яких передбачають постановку на облік. Він також додав, що військовозобов’язаною людина стає лише після постановки на військовий облік.

Як повідомлялося раніше, у грудні 2021 року в Україні набрав чинності указ, згідно з яким жінок ставитимуть на військовий облік . Також Міноборони затвердило відповідний перелік професій, споріднених з військовими спеціальностями. Цей перелік охоплює сотні професій та спеціальностей, у тому числі й не пов’язаних із військовою службою.

Читайте також: Військовий облік для жінок: соцмережі вибухнули жартами та мемами (фото)

Фото: УНІАН

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: