На Одещині ситуація досить ризикована, тому закликаю громадян не користуватися водоймами, не купувати рибу в невстановлених місцях і не виловлювати рибу,
– зазначає головний санітарний лікар України.
Водночас станом на 16 червня епідемічна ситуація стабільна у п’яти областях: Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській та Одеській.
За словами Ігоря Кузіна, немає спалаху інфекційних захворювань, спостерігаються лише сезонні рівні захворюваності на гострі кишкові інфекції.
Фахівці провели понад тисячу досліджень води – питної централізованої, децентралізованої, поверхневих водойм. Також було встановлено прилади швидкого аналізу питної води, що показують результат основних мікробіологічних показників води протягом 18 годин.
Зокрема, вода зі свердловин і централізовано, що подається в Миколаївській, Херсонській областях, цілком безпечна як за хімічними, так і за мікробіологічними показниками.
Зазначається, що найбільшу загрозу становлять індивідуальні колодязі. Оскільки вони спочатку затоплені. Відповідно, там є певна частина мулу, тому така вода зараз небезпечна для здоров’я.
“Ми радимо жителям, що повертаються, таку воду не використовувати для пиття і приготування їжі”, — каже заступник міністра охорони здоров’я.
Вода з колодязів не відповідає як за хімічними, так і мікробіологічними показниками.
Представники місцевої влади забезпечують мешканців питною водою, а також надають таблетки для знезараження. Всю актуальну інформацію можна отримати у керівників об’єднаних територіальних громад чи сільських старост, каже Кузін.
Водночас Ігор Кузін розповів, яким буде алгоритм дій щодо індивідуальних колодязів, коли зійде вода:
– бригада ДСНС спочатку відкачає воду з підвалів та допоможе усунути завали;
– після розчищення території розпочнеться робота з очищення колодязя: з нього викачають усю воду, промиють стіни від мулу та продезінфікують воду.
Нагадаємо, що ми писали, що Одеса на рік залишиться без курортного сезону.
Фото: Дніпропетровська обласна прокуратура