В Одесі стане ще менше Суворова: що приберуть за пам’ятником?

В Одесі стане ще менше Суворова: що приберуть за пам’ятником?

З будинку за адресою вулиця Приморська, 2 в Одесі заберуть меморіальну дошку на честь російського воєначальника Олександра Суворова. Раніше було демонтовано пам’ятник цій людині.

Про демонтаж дошки стало відомо з рекомендацій історико-топонімічної комісії Одеської міської ради. Муніципальна влада має намір встигнути провести демонтаж до 17 березня 2023 року.

Йдеться про пам’ятну дошку, розміщену на фасаді будинку №2 по вулиці Приморській, яка з 1969 по 1995 роки носила ім’я Суворова.

Напис на дошці свідчить:

“Вулиця названа на честь російського полководця, засновника порту та міста Одеси, Генералісімуса Суворова Олександра Васильовича”.

Зазначимо також, що демонтувати одеським комунальникам доведеться вже не так саму меморіальну дошку, а лише те, що від неї залишилося.

Частину дошки відбили ще у 2017 році і з того часу вона так і висить на стіні у “половинчастому вигляді”.

пам'ятна табличка Суворову

Раніше ми повідомляли, в Одесі демонтували пам’ятники Катерині II та Олександру Суворову.

Також Суворова прибрали і місті Ізмаїл Одеської області та інших населених пунктах регіону.

Пам’ятники російським і радянським історичним діячам в Україні зносять тому, що їх установкою займалися тоталітарний комуністичний режим і російські імперіалісти, які сильно спотворювали справжню історичну роль тих персонажів, яких вони звеличували.

А після повномасштабного вторгнення в Україну в 2022 році російський диктатор путін і російські нацисти, які його підтримують, використовують ці пам’ятники як знаки, що свідчать про приналежність української території до росії і цим виправдовують знищення українців.

Читайте також дивовижну історію будинку, на якому було встановлено меморіальну дошку на честь Суворова: Два будинки-близнюки на одеській Приморській: шматочок готики з пам’ятною напівтабличкою.

Ще на тему:

В Одеській області стало одним Суворовим менше: де лишився останній? (фото)

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції