Презентация книги в Одессе2
1000 грн від держави на передплату друкованих медіа

«Одеса очима «понаєхавших»: усна історія урбанізації» – за цією назвою десятки історій та доль, які збирала кандидат історичних наук Тетяна Тхоржевська. Вона спілкувалася із тими одеситами, хто переїхав жити до міста в період 1950-1980-х років і мешкають тут донині. Саме завдяки цим бесідам ми можемо дізнатися, чому люди їхали до Одеси, з якими труднощами стикалися, як вибудовували нові стосунки із сусідами, та місцевими жителями. Таким чином ми бачимо, як формувалося населення міста, де шукати джерела конфліктів і чому склався саме такий образ міста.

Презентация книги в Одессе
Тетяна Тхоржевська

– Стикаючись із дискурсом про «понаєхавших», не так на вулицях, як у мережі, я постійно відчуваю стійке несприйняття подібного підходу. Я вважаю, що засудження і зневага на підставі місця народження є неприйнятними, – говорить Тетяна.

Саме тому авторка вирішила дати голос цим людям, показати їх думку, дізнатися про їх досвід. А якщо подивитися на день сьогоднішній, то наше суспільство знову стикається з аналогічними процесами, але вже в значно більших масштабах.

Презентация книги в Одессе3
Презентация книги в Одессе5
Презентация книги в Одессе2
Презентация книги в Одессе6
Презентация книги в Одессе7
Презентация книги в Одессе8

Дослідження було власною ініціативою вченої, але відбулося завдяки міжнародній організації ForumZFD та уряду Німеччини. Саме вони фінансово підтримали проект «Хранителі часу онлайн», який реалізується відомою в місті організацією «IT-бабусі» Учасники проекту – одесити різного віку та професій, які присвятили свій час дослідженню історії міста.

Презентация книги в Одессе4
Голова громадської організації «Всеукраїнська спілка активного довголіття «ІТ-бабусі» Ольга Філіппова

Книгу можна замовити для читання в бібліотеках міста.

«Одеське життя» про «Хранителів часу онлайн»:

Фото авторки

Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Зворотній зв'язок в режимі реального часу
Переглянути всі коментарі