В Одесі безплатно вакцинують дітей від вірусу, який викликає онкозахворювання

В Одесі безплатно вакцинують дітей від вірусу, який викликає онкозахворювання

В одеських дитячих поліклініках розпочалася безплатна вакцинація дітей проти вірусу папіломи людини. Вакцинацію безоплатно проходять діти від 9 по 14 років — в цей період щеплення максимально ефективне.

Про це повідомляють в Одеській міськраді.

У повідомленні йдеться, що для щеплень дітей використовується вакцина Гардасил, яка забезпечує ефективний захист від чотирьох найбільш поширених видів вірусу папіломи, що найчастіше спричиняють онкозахворювання репродуктивної системи.

вакцина

Перші щеплення уже зроблені. Вакцинація проводиться у два етапи з інтервалом від 6 до 12 місяців.

Оскільки вакцину придбано за кошти муніципального бюджету Одеси в рамках Міської цільової програми «Здоров’я, то кошти на другу дозу вакцини закладені до міського бюджету, повідомили в мерії.

Цитата про вакцинацію

Для щеплення дитини від вірусу папіломи людини, батькам слід звернутися до педіатра, з яким укладено декларацію. Вакцинацію безоплатно проходять діти від 9 по 14 років — в цей період щеплення максимально ефективне.

Читайте також: Щеплення від грипу: навіщо і кому лікарі радять зробити вакцину

Усі інші охочі зробити щеплення мають придбати вакцину самостійно в аптеках.

Наразі вакцина наявна за наступними адресами:

  • вул. М’ясоїдівська, 32, тел. (048) 788-10-03;
  • вул. Троїцька, 38, тел. (048) 771-04-43;
  • вул. Академіка Заболотного, 32а, тел. (048) 788-10-04;
  • вул. Паустовського, 21-а, тел. (048) 770-93-17;
  • вул. Академічна, 14, тел. (048) 702-72-05;
  • вул. Левітана, 62, тел. (048) 788-28-97.

Довідка:

Смерть від онкозахворювань в Україні посідає друге місце в загальній структурі смертності населення. При цьому найчастіше смертність від онкопатології серед жінок займає рак шийки матки. За статистикою, щодня в Україні від цієї хвороби помирають 6 жінок.

Тривале інфікування певними типами вірусу папіломи людини є основною причиною раку шийки матки у жінок, а також раку статевих органів загалом. Єдина стратегія профілактики захворювань, які викликає вірус папіломи людини, є вакцинація. Саме вона запобігає інфікуванню вірусом папіломи людини та має високий ступінь ефективності.

В Україні щеплення від папіломавірусу входить до переліку ‎рекомендованих, але не включено до Національного календаря обов’язкових щеплень, тому вакцина не закуповується за кошти державного бюджету.

Фото: Одеська міськрада

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції