У булгурі одеського виробника виявили небезпечну речовину – хлорпірифос, яка може вплинути на зір людини. Причому, хімікат знайшли вже в Польщі. І як розповів представник зернопереробного підприємства, це може бути наслідком політичних процесів у цій країні.
Про виявлення несанкціонованої речовини хлорпірифосу у булгурі повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Одеській області.
Там розповіли, що до служби надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування щодо харчових продуктів та кормів (RASFF) від 29 серпня 2023 року, що в одній із партій булгуру, який експортувався з України до Польщі, було виявлено несанкціоновану речовину хлорпірифос.
Хлорпірифос застосовують як інсектицид широкого спектра дії. В Україні препарати на основі хлорпірифосу та хлорпірифосу-метилу активно використовуються для обробки посівів більшості культур, а також як дезінфікуючі засоби для зерносховищ. Серед основних симптомів отруєння хлорпірифосом – біль у животі та втрата гостроти зору.
ОНОВЛЕНО
Ситуацію прокоментував “Одеське життя” Алавді Халідов, представник одного з підприємств зернопереробної промисловості в Одеському регіоні. За його словами, те, що хлорпірифос міг бути виявлений у булгурі, є малоймовірним. Цю пшеничну крупу одержують шляхом обробки пшеничного зерна парою, яка має температуру 150 °C. При такому нагріванні хлорпірифос, навіть якби і був в продукті, то обов’язково випарувалося б.
Причиною появи такої інформації, на думку експерта, могла стати протидія польської сторони постачанням продовольства з України.
– Ви ж самі бачили, як там протестують проти експорту українського зерна. У Польщі незабаром вибори та політики намагаються показати, що вони захищають місцевих виробників продовольства. Це стосується не лише зерна, а й взагалі будь-яких продуктів, – зазначив Алавді Халідов.
Читайте також: