Увага, шахраї: як замість допомоги не втратити гроші?

Увага, шахраї: як замість допомоги не втратити гроші?

Різні види фінансової допомоги зараз можна оформити онлайн. З одного боку, отримувати допомогу через інтернет зручно, тому що нікуди не треба їхати. Але з іншого боку, це небезпечно, оскільки є ризик «познайомитись» з аферистами.

Ми вже розповідали, як подати заявку на допомогу від міжнародних організацій на сайті «єДопомога» i як перевірити статус заявки.

Проте не слід забувати, що з початку війни широку діяльність розгорнули не лише волонтери, а й онлайн-шахраї. Вони представлялися волонтерами, які нібито збирають гроші на допомогу ЗСУ, а також пропонували «транспортні послуги» переселенцям.

Тепер у шахраїв нова схема: вони виступають від імені різних міжнародних організацій (ООН, Червоного Хреста тощо), обіцяючи «компенсації» та «фінансову допомогу» нібито «за рахунок конфіскованих активів Росії». Для цього вони виманюють дані банківських карток, які треба зазначити під час реєстрації на підроблених сайтах. Після цього аферисти можуть викрасти гроші.

Фахівці з кібер-злочинів радять:

  • скористатися лише офіційними джерелами інформації;
  • не вводити реквізити платіжних карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах;
  • якщо дані платіжної картки були введені на шахрайському сайті помилково, слід її заблокувати за допомогою гарячої лінії банку або через інтернет-банкінг.

Читайте також:

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції