Новини Одеси та Одеської області

Тимчасове житло для переселенців: що вирішили?

Тимчасове житло для переселенців: що вирішили?

В Україні створюють фонд житла для людей, які залишилися внаслідок воєнних дій без дому. Фонд формуватиметься місцевими радами за рахунок викупу (придбання) або будівництва нового житла, реконструкції існуючих будинків та гуртожитків.

Це житло буде тимчасовим. Заявнику та членам його сім’ї житло нададуть безкоштовно за місцем фактичного проживання (перебування) – з розрахунку не менше 6 квадратних метрів на кожну особу. Переважне право на забезпечення житловим приміщенням надаватиметься сім’ям з дітьми та вагітним жінкам, а також непрацездатним особам з інвалідністю та пенсіонерам з числа тих, чиє житло було зруйноване або стало непридатним для проживання внаслідок збройної агресії РФ.

Щоб отримати тимчасове житло, переселенець має стати на облік у місцевих органах влади та подати необхідний пакет документів. Рішення про взяття на облік або відмову у взятті на такий облік прийматиметься протягом трьох робочих днів після подання заяви. При позитивному рішенні видається ордер (має бути отриманий протягом 30 календарних днів) і укладається договір найму такого житлового приміщення із зазначенням усіх членів сім’ї, які мають рівні права користування. Мешканці будуть зобов’язані своєчасно вносити плату за житлово-комунальні послуги та дотримуватись правил користування житловим приміщенням.

Житлові приміщення з фонду надаються у користування строком до одного року з можливістю продовження на наступний термін – за відсутності змін у статусі ВПО та якщо вони не придбали інше житло.

Раніше “Одеське Життя” розповідала про те, яка в Україні надається допомога переселенцям та що потрібно, щоб її оформити.

Також ми повідомляли як отримати компенсацію за безкоштовний притулок переселенців.

Ще на тему:

Виплати переселенцям в Україні: хто не залишиться без допомоги у травні?

 

 

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: