Погодні умови сприяють очищенню морської води біля узбережжя Одеси й області. Але за результатами моніторингу, морська вода поки ще не відповідає санітарно-гігієнічним нормам.
За інформацією Одеського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, із відібраних двох проб питної води на санітарно-мікробіологічні показники та двох проби питної води на санітарно-хімічні показники нестандартні проби не виявлені.
У відібраних 23-24 червня з точки в м. Одесі (морський порт причал № 2) проб морської води виявлено холероподібний вібріон НАГ 1 групи Хейберга (виділені холероподібні НАГ вібріони не є збудником холери, але викликають захворювання на гострі кишкові інфекції).
Проби морської води, відібрані 23-24 червня на мікробіологічні показники, не відповідають гігієнічним нормам.
Санепідситуація знаходиться на постійному контролі.
За словами гідробіолога Олега Ковтуна, завдяки тому, що два дні був північний вітер, то він відігнав від узбережжя опріснілу воду, яка змішається з морською. Наразі солоність морської води складає 16-17 проміле, що є нормою для цієї пори року.
Враховуючи, що обсяг Каховського водосховища був 0,06% від обсягу Чорного моря, через якийсь час ця прісна вода зникне в морі майже безвісти, –
пояснює науковець.
Ковтун розказує, що зараз біля берега кишить безліч мальків риб та іншої живності. Постраждалі від прісної води мідії швидко відновляться, оскільки молодь мідії (на відміну від старих особин) перенесла розпресування без втрат.
Креветки, краби та інші жителі утилізували загиблих особин протягом 1-2 днів, тобто. “санітари моря” свою службу виконують чудово, –
розказує Олег Ковтун.
За результатами відомчого лабораторного контролю Філії «Інфоксводоканал» ТОВ «Інфокс» питна вода відповідає усім нормам споживання.
Читайте також: