Новини Одеси та Одеської області

Сьогодні Воскресіння Христове – Великдень: найбільше християнське свято

Сьогодні Воскресіння Христове – Великдень: найбільше християнське свято

Суть свята Великодня полягає в усвідомленні та святкуванні воскресіння Ісуса Христа, сина Божого яке, згідно з християнською вірою, знаменує перемогу над смертю і гріхом та дарує вічне життя віруючим.

Значення Великодня

Воскресіння Христа – це центральна подія християнської віри. Вона свідчить про те, що Ісус є Сином Божим і що Він переміг смерть. Це дає християнам надію на вічне життя з Богом.

Це свято має глибоке духовне значення, яке виходить за межі простого святкування.

Воно символізує:

 • Перемогу добра над злом: Воскресіння Христа розглядається як остаточна перемога добра над злом, світла над темрявою та надії над безнадією.
 • Оновлення та спасіння: Віруючі вірять, що воскресіння Христа дарує їм можливість оновлення та спасіння, звільнення від гріха та вічне життя з Богом.
 • Надію та віру: Великдень дарує надію на майбутнє, віру в силу добра та в торжество справедливості.

Окрім духовного значення, Великдень також має багаті традиції та звичаї, які відрізняються в різних культурах. До них належать:

 • Святкова служба: У день Великодня християни відвідують святкову службу в церкві, де відбувається урочисте богослужіння.
 • Розговіння: Після Великого посту, який триває 40 днів перед Великоднем, віруючі розговляються, тобто їдять їжу, яка була заборонена протягом посту.
 • Великодні страви: Традиційними великодніми стравами є паска, крашанки, писанки та м’ясні страви.
 • Звичаї: В залежності від регіону, існують різні звичаї, пов’язані з Великоднем. До них належать христосування (обмін пасхальними яйцями та вітання “Христос воскрес!” – “Воістину воскрес!”), освячення пасок та інших страв, народні гуляння тощо.

Читайте також: Паска чи куліч, Великдень чи Пасха, крашанка чи писанка: як вірно, а як ні

Опис Воскресіння Христа в Євангеліях

Оповіді про Воскресіння Ісуса Христа можна знайти в усіх чотирьох Євангеліях, але кожне з них описує події трохи по-різному. Ось короткий опис того, що сталося, згідно з кожним Євангелієм:

 • Матвій (28:1-10):

Марія Магдалина та інші жінки йдуть до гробу на світанку, щоб помастити тіло Ісуса. Раптом відбувається землетрус, і ангел з’являється, відкочуючи камінь від гробу. Ангел проголошує, що Ісус воскрес і наказує жінкам повідомити про це Його учням. Жінки лякаються, але потім радіють і йдуть, щоб розповісти учням. Ісус з’являється їм на шляху і наказує їм йти і навчати всі народи.

 • Марк (16:1-8):

Жінки йдуть до гробу, щоб помастити тіло Ісуса. Вони знаходять гроб порожнім і зустрічають юнака, який говорить їм, що Ісус воскрес. Жінки лякаються і тікають, нікому нічого не розповідаючи.

 • Лука (24:1-12):

Жінки йдуть до гробу, щоб помастити тіло Ісуса. Вони знаходять гроб порожнім і зустрічають двох чоловіків у блискучих одягах, які говорять їм, що Ісус воскрес. Жінки згадують слова Ісуса про те, що Він воскресне, і вірять цьому. Вони повертаються до Єрусалиму і розповідають учням про те, що сталося.

 • Іван (20:1-18):

Марія Магдалина йде до гробу на світанку і знаходить його порожнім. Вона бачить людину, яку вважає садівником, і запитує його, куди поділи тіло Ісуса. Ісус звертається до неї по імені, і вона розуміє, що Він воскрес. Марія Магдалина біжить до учнів, щоб розповісти їм про те, що сталося. Ісус з’являється учням пізніше того ж дня і дає їм Святого Духа.

Важливо зазначити, що це лише короткий опис подій. Кожне Євангеліє містить більше деталей і нюансів.

В кого іменини 5 травня

 • Іменини в цей день за новими стилем святкує Ірина.
 • За старим стилим день ангела сьогодні у Варфоломія, Віталія, Всеволода, Гаврили, Дмитра, Луки, Платона та Феодора.
Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції