Новини Одеси та Одеської області

Сотні рожевих фламінго вирішили оселитися на Одещині (фото)

Сотні рожевих фламінго вирішили оселитися на Одещині (фото)

В Одеській області вперше почали гніздитися фламінго. Гніздування фламінго зафіксовано на території Національного природного парку «Тузловські лимани» в Одеській області. Про це повідомив керівник науково-дослідного відділу парку доктор біологічних наук Іван Русєв.

За його словами, співробітники парку нарахували на його території близько п’ятисот фламінго. В основному вони харчуються мотилем.

фламинго

Першими на гніздуванні в Україні декілька років тому їх зареєстрував науковець Зеновій Петрович разом з Олександжров Настаченком в Херсонській області, де зараз, на жаль, господарює ворог. І можливо цей факт скупчення фламінго у нас на Тузлівських лиманах показує, що вони покинули окуповану територію та обрали для себе нове, більш безпечне місце.

“Місця для гніздування на наших лиманах птахи обрали невдале – дуже близько до населеного пункту, до людей, до постійного фактору неспокою, де також є бродячі собаки, а ввечері можуть бути дики хижі ссавці. І вже зараз, поряд з колонією птахів багато слідів від ніг людей, дитячих в тому числі”, – розповів Іван Русєв.

фламинго

Через занепокоєння поведінкою відвідувачів, працівники парку звернулися до всіх, хто приїжджає подивитися на цих цікавих птахів:

“Не підходьте ближче ніж 300 метрів до цих дивовижних птахів, особливо до їх місць гніздування. Вони можуть злякатися і покинути гнізда. Дайте їм шанс вперше тут відгніздуватися і кожного року вони будуть нашими і вашими гостями, а також будуть неповторною візитівкою Українського Причорномор’я”.

Нагадаємо, що у 2021 році на Одещині зграя екзотичних птахів пролетіла над територією області транзитом.

Уже в квітні цього року до Одеської областів завітало 35 фламінго.

Фото: Іван Русєв

[mistape]
Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

Вибір редакції