Сьогодні, 24 квітня, до Національного природного парку «Тузловські лимани» прилетіла зграя дивовижних птахів – рожевих фламінго.
Про це повідомив у Facebook одеський еколог, колишній голова нацпарку Іван Русєв.
«Сьогодні розпочалася 425 доба героїчного протистояння українського народу російському військовому вторгненню. Вже 425 добу варвари нищать нашу землю. Шалені мутанти та загарбники не вміють цінувати ні природу, ні культуру, ні вільних людей. І тому неймовірні птахи, у тому числі й метафоричні, що летять над Чорним морем та вздовж його узбережжя, надихають і своєю синергією допомагають українцям подолати варварів. І серед них, священний птах Фенікс, чимось нагадує одночасно орла, або косаря, або чаплю. Гарне створення відоме у світі під різними іменами. Кожна релігія використовувала Фенікса як символ безсмертя, самопожертви, лагідності та мужності. І ось такий метафоричний фенікс, з червоно-чорними крилами, сьогодні знову, через кілька місяців прилетів… І полетіли вони від нашого нацпарку вздовж узбережжя у напрямку дельти Дунаю»,
– так прокоментував Русєв появу фламінго у заповіднику.
За його словами, востаннє ці яскраві птахи відвідували «Тузловські лимани» у грудні 2022 року.
А сьогодні співробітники нацпарку нарахували щонайменше 35 фламінго.
Також Русєв зазначив, що яро-рожевий колір оперенню фламінго надає каротин, який потрапляє в їхній організм при поглинанні водоростей, рачків та інших мешканців водного світу. Цікаво й те, що у фламінго, на відміну від інших птахів, рухливим дзьобом є верхня частина, а не нижня.
Фламінго – зграйні птахи. Вони ніколи не живуть поодинці, віддаючи перевагу великим зграям своїх побратимів, а в сімейному укладі життя цих птахів панує рівноправність: тут і самка, і самець беруть участь у процесі виношування, а потім і у вихованні малюків.
Читайте також:
- На Одещині спостерігається надзвичайно багато хижих птахів;
- В дельте Дуная поселилась стая розовых фламинго (фоторепортаж);
- В Одессе на скамейке фламинго застыл в позе лотоса.
Фото з Facebook-сторінки Івана Русєва