Помер відомий одеський художник Геннадій Гармідер (ОНОВЛЕНО)

Помер відомий одеський художник Геннадій Гармідер (ОНОВЛЕНО)

У четвер, 16 березня 2023 року, помер відомий одеський художник Геннадій Гармідер. Йому було 78 рокiв.
Сумну новину повідомляє Одеська Обласна Організація Національної Спілки Художників України.

«З великим сумом повідомляємо, що сьогодні пішов від нас у вічність Геннадій Гармідер, чудовий графік, живописець, чудова світла людина. Щирі співчуття рідним, близьким, колегам. Завжди у наших серцях», – сказано на Facebook-сторінці організації.

Як зазначають колеги Гармідера, Геннадій Васильович був великим трудівником, він буквально жив мистецтвом та завжди був прикладом як художник, сім’янин, громадянин України.

Роботи Геннадія Гармідера зберігаються у фондах Київського художнього інституту та у фондах Дирекції виставок України.

«Одеське життя» також неодноразово висвітлювала творчість Гармідера. Про художника, закоханого у своє рідне місто, можна дізнатися з таких наших матеріалів:

ОНОВЛЕНО: Як повідомила дочка художника Дар’я Гармідер, прощання з Геннадієм Гармідером відбудеться у неділю, 19 березня, з 11:30 до 12:30 за адресою: вулиця Торгова, 2 (біля виставкової зали).

Довідка «Одеського життя»:
Геннадій Гармідер народився 21 лютого 1945 року у Воронежі у родині військового залізничника. У півторамісячному віці разом із батьками переїхав до селища Бессарабка на кордоні України та Молдови, куди його батько отримав направлення.
З 1953 року жив та працював в Одесі. У 1961-1966 роках навчався в Одеському художньому училищі, а у 1966-1974 роках – на мальовничому факультеті Київського художнього інституту у майстерні театрального живопису.
У 1974-1977 роках викладав у Одеському художньому училищі імені Грекова.
З 1977 року є членом Спілки художників України. Працював у видавництвах «Маяк» та «Дніпро».
Геннадій Гармідер працював у техніці олійного живопису, офорту та інших графічних техніках. Його улюбленим жанром був міський краєвид.
Художник оформив та проілюстрував близько 200 книг, створив понад 20 екслібрисів.
Персональні виставки Гармідера проходили в Одесі, Києві, Миколаєві, Чернігові, Оулу (Фінляндія), Генуї та Лечче (Італія), Грінел Коледж (США). Його роботи знаходяться у художніх музеях Одеси, Києва, Бердянська, Житомира, Донецька, Дніпра, Луганська, Чернігова, Херсона, Кривого Рогу, Харкова, Хмельницького, Черкас, Оулу (Фінляндія), Балтімора (США), Дьйора (Угорщина), Національній бібліотеці та Бібліотеці Сорбонни (Франція), бібліотеці Ягеллонського університету Кракова (Польща), а також приватних колекціях України, Франції, США.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції