Помер перший президент України Леонід Кравчук

Помер перший президент України Леонід Кравчук

Сьогодні, 10 травня 2022 року, після тривалої хвороби на 89 році життя помер перший президент незалежної України Леонід Кравчук.

Як повідомляє Телеграм-канал «Українські новини» з посиланням на джерело серед друзів екс-президента Кравчука, Леоніда Макаровича не стало сьогодні о 17:00 за київським часом.

Цю інформацію підтвердили у родині Кравчука.

Леонід Кравчук народився у селі Великий Житин Рівненської області. 1958 року закінчив Київський державний університет ім.Т.Шевченка. Викладач політекономії. Кандидат економічних наук. Професор низки національних та зарубіжних університетів.

Народний депутат Верховної Ради УРСР Х-ХІ скликань та нардеп незалежної України ХІІ (І) скликання.

Леонід Кравчук був першим президентом України з грудня 1991 по липень 1994 року.

У 1994-2006 роках – народний депутат України ІІ-ІV скликань. Був членом Комітету Верховної Ради із закордонних справ та зв’язків із СНД Верховної Ради України. Входив до фракції Соціально-ринковий вибір, Конституційний центр. До парламенту III та IV скликань пройшов за списком Соціал-демократичної партії (об’єднаної). Під час IV скликання очолював фракцію СДПУ(о). Був членом цієї партії.

З 2000 року – президент Українського муніципального клубу. З 2001 року – президент Всеукраїнської благодійної організації Місія «Україна – Відома».

30 липня 2020 року Леоніда Кравчука призначили головою української делегації у Тристоронній контактній групі на мінських переговорах щодо Донбасу.

29 червня 2021 року переніс операцію на серці. Після операції перебував у реанімації та був підключений до апарату штучної вентиляції легень.

Фото: БелТА

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції