Одесу хочуть терміново включити до списку ЮНЕСКО та допоможуть з ремонтом музеїв

Одесу хочуть терміново включити до списку ЮНЕСКО та допоможуть з ремонтом музеїв

30 серпня в ЮНЕСКО (агентство ООН з культури, освіти та науки) заявили, що готові включити Одесу до списку Світової спадщини та допомогти з ремонтом двох музеїв.

Про це повідомив «Голос Америки».

Після зустрічі міністра культури України Олександра Ткаченка з генеральним директором ЮНЕСКО Одре Азуле у штаб-квартирі агентства в Парижі, ЮНЕСКО повідомило, що мобілізувало експертів для підтримки пропозиції України, щоби номінація могла бути терміново розглянута країнами-членами Комітету всесвітньої спадщини.

Одесу хочуть включити до списку об’єктів Світової спадщини, які перебувають під загрозою, як і об’єкти Світової спадщини Київ та Львів, які також перебувають під загрозою.

ЮНЕСКО нагадує, що Одеса знаходиться всього за кілька десятків кілометрів від лінії фронту і вже зазнала артилерійського обстрілу. Минулого місяця було зруйновано частину великого скляного даху та вікон Одеського музею образотворчих мистецтв, відкритого 1899 року.

ЮНЕСКО фінансуватиме ремонт цього музею, а також Одеського музею сучасного мистецтва та найме додатковий персонал для захисту колекцій. Агентство також допоможе в оцифруванні творів мистецтва та надасть захисне обладнання.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції