Новини Одеси та Одеської області

Одеський театр опери та балету представив власний журнал

Одеський театр опери та балету представив власний журнал

Презентація видання Odessa Opera News відбулася у Всесвітньому клубі одеситів. І цей проект не разовий. Вже побачили світ два номери журналу.

Поки світ, Україну та Одесу зокрема трясла пандемія ковіду, і як наслідок – локдауни та карантини, колектив Одеського національного театру опери та балету активно працював. Там робили постановки у режимі on-line, готували нові спектаклі та фестивалі, а також створили журнал Odessa Opera News.

Що стосується журналу, подібний проект здійснюють у світі лише кілька найбільших оперних гігантів, таких як нью-йорський “Метрополітен” та московський “Большой”, видання яких висвітлюють в основному лише мистецтво театру.

В Одеському оперному пішли далі. Окрім статей та інформації про вистави та артистів, журнал оповідає, якщо можна так сказати, про залаштункове життя театру та його артистів.

Про це значною мірою свідчать рубрики: “Хронограф”, “Інтерв’ю”, “Історія”, “Професія”, “Акцент”, “Портрет”, “Соціальні мережі”, “Театральні історії” тощо.

Наприклад, в оповідях про головного диригента театру В’ячеслава Чернухо-Волича або солістів Володимира Статного та Олену читачі можуть дізнатися не тільки про їхній творчий шлях, а й про ті хвилювання, які супроводжують зустрічі з глядачами, підготовку артиста до виступу, про їхнє сімейне життя, джерела натхнення, надії та сумніви.

Цікаво висвітлено у журналі історію театру, механізми та його фахівців, новини театрального життя з усього світу, роздуми над майбутнім репертуаром.

Журнал дуже яскраво ілюстрований чудовими фотографіями. Виходить українською та англійською мовами один раз на квартал. Придбати його поки що можна лише у театральних касах оперного театру перед виставою.

Редактори журналу сподіваються, що на його сторінках будуть представлені матеріали людей, які люблять мистецтво, статті журналістів, оповідання письменників.

Про все це поціновувачам театрального мистецтва цікаво розповіли головний диригент театру В’ячеслав Чернухо-Волич, головна редакторка журналу Odessa Opera news Лілія Нейчева і редактори цього видання – Влад Масолов та Ірина Аверіна.

Головний диригент театру В’ячеслав Чернухо-Воліч та головна редакторка журналу Odessa Opera news Лілія Нейчева.

Зазначимо, що епідемія ковіду відклала свій відбиток на всіх галузях нашої діяльності. Але, мабуть, більшою мірою цей негатив позначився на театральному мистецтві, яке живе та черпає свої сили та натхнення насамперед у спілкуванні з глядачами. Пройти цей складний шлях вдалося нашому Одеському національному театру опери та балету, який, залишаючись без глядацької співучасті в період локдаунів та інших обмежень, продовжував творити та розвиватися, шукав нових форм спілкування зі своїми шанувальниками. Про це свідчать не лише постановки театру в режимі on-line, а й нові спектаклі та фестивалі, а також журнал.

Автор – Олександр ФЕДОРОВ

Ще новини Одеси про Оперний театр:

 

 

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: