Небезпечними можуть бути навіть печериці
Перший випадок отруєння дикорослими грибами зареєстрований у Захарівській селищній територіальній громаді, де у стані середньої тяжкості до лікарні потрапила 41-річна мешканка смт Захарівка після того, як поласувала зібраними власноруч маслятами, які жінка відварила один раз у підсоленій воді, пiсля чого злегка підсмажила.
Другий випадок стався із 45-річною мешканкою села Перехрестове Роздільнянського району. Вона назбирала у своєму саду печериці, які перед вживанням відварила та підсмажила. Хвора госпіталізована у стані середньої тяжкості.
Як не отруїтися грибами: що радять фахівці
- Навіть їстівні гриби можуть становити небезпеку для здоров’я. Варіть гриби не менше трьох разів, щоразу у свіжій підсоленій воді не менше 30 хвилин. Варіння вважається закінченим, коли гриби осядуть на дно, а відвар стане прозорим.
- Зберігайте страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді не більше доби. Навіть у їстівних грибах згодом починають виділятися отруйні речовини, які не зникнуть під час варіння та смаження.
- Строго дотримуйтесь правил консервування грибів. При недотриманні всіх правил технології консервування гриби можуть спричинити дуже тяжке захворювання – ботулізм.
- При появі симптомів отруєння зволікати не можна, а одразу потрібно викликати швидку допомогу. Часто від того, як швидко буде надано медичну допомогу, залежить життя людини.
Стаття на тему: Грибной сезон по-одесски: «Вы мне будете рассказывать за белые?!» (фото)
Фото з Телеграм-каналу управління Держспоживслужби на Одещині