На старовинному будинку одеського губернатора та градоначальника з’явиться меморіальна дошка

На старовинному будинку одеського губернатора та градоначальника з’явиться меморіальна дошка

Меморіальну дошку генерал-губернатору, градоначальнику Одеси графу Ланжерону встановлять за рахунок «залучених коштів». Дошку буде встановлено на будинку №21 по вул. Ланжеронівській (ріг Гаванної).

Розпорядження про це недавно підписав міський голова Одеси Геннадій Труханов.

 

На дошці буде такий текст: «У цій будівлі з березня 1825 року по червень 1831 року проживав генерал-губернатор краю, градоначальник Одеси граф Ланжерон Олександр Федорович (13(24).01.1763 – 04(16).07.1831)».

Нагадаємо, цей старовинний будинок нещодавно було відреставровано .

Будівля є пам’яткою архітектури, про що свідчить (як і про те, що це будинок Ланжерона) охоронна дошка на фасаді будівлі.

Будинок був споруджений, як каже Архітектурна фотобаза «Домофото», у 1824 році.

Будинок свого часу був куплений дружиною графа Ланжерона. «На розі вулиць Ланжеронівської та Гаваної у будинку №21 проживав О.Ф. Ланжерон, де він оселився 1825 року. Біля воріт будинку стояли дві гармати, які були надані А.Ф. Ланжерону за бойові заслуги», — повідомляє Ю.Парамонов у проекті «з Любов’ю до Одеси».

Будинок неодноразово реконструювався і перебудовувався, зокрема і під магазин Ф.Склаво, який володів цією ділянкою (тому будинок часто називається «будинок Склаво»).

У будинку в різні часи ташувалися магазин мануфактури, «Слов’янська друкарня». Наприкінці ХІХ століття (до 1905 р.) у будівлі була редакція газети «Южное обозрение».

У тридцяті роки минулого століття тут розміщувався Військово-навчальний пункт Товариства сприяння армії, авіації та флоту (“Осоавиахим”).

Ще схожі новини Одеси:

Фото та скріншот Марії Котової

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції