Новини Одеси та Одеської області

На фасаді старого будинку з’явилося зображення «Одеської Оранти» (фото)

На фасаді старого будинку з’явилося зображення «Одеської Оранти» (фото)

«Одеська Оранта» – так назвав одеський художник та громадський діяч Кирило Бондаренко свою нову роботу. Він не виставив її у художній залі або на виставці. Він вивісив свою «Одеську Оранту» для всіх – на фасаді одного із старих старих одеських будинків у центрі міста.

Кирило – один із творців та натхненників одеського «арт-дворовика», галереї просто неба, куди наші гіди так любили приводити туристів. Зараз аж ніяк не до туристів…

Кирило розповідає, що образ Оранти з’явився йому у віщому сні:

– Я проніс його через призму власної душі, всіх пережитих подій… Прямо над моїм будинком летять уламки розірваних ракет орків, лунають сирени повітряної тривоги! Картина народилася як результат моїх переживань.

Одесская Оранта

Художник додає, що розмістив «Одеську Оранту» на фасаді як допомогу (у чому, власне, полягає суть образу Оранти), як захисницю неба України, «на допомогу українським ППО».

– І нехай прибуде з нами сила світла, – каже Кирило.

Одесская Оранта2

Довідка:

Оранта (від латів. orans – «молящийся») – один з основних типів зображення Богоматері. Оранта зображувалась з піднятими вгору руками. Це один із найдавніших жестів, звернений до Бога, що означає благання, прохання. Як говорить Біблія, під час битви юдеїв з Амалекитянами Мойсей молився за свій народ, піднявши обидві руки до неба. Доки він утримував руки в такому становищі, юдеї перемагали. Коли ж руки опускалися, вороги починали брати гору.

Прекрасний мозаїчний образ Богоматері Оранти XI століття можна й сьогодні побачити у соборі Софії Київської. Оскільки у Софійському храмі Києва за десять століть стіна з образом збереглася незмінною саме, то його стали називати «Непорушною Стіною».

Фото Марії Котової

Актуальна інформація ЗА Одесу у нашому Telegram каналі! Новини, фоторепортажі та історични факти про Одесу.
Читайте нас у Viber! На каналі «Комуналка» розповідаємо про комунальні платежі, тарифи, пільги та субсидії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Ще за темою
Всі новини
Вибір редакції
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: