Мер Одеси вже не проти проголосувати за демонтаж пам’ятника Катерині II

Мер Одеси вже не проти проголосувати за демонтаж пам’ятника Катерині II

Голосування на платформі «Соціально-активний громадянин», присвячене подальшій долі пам’ятника «Засновникам Одеси» (відомого як пам’ятник Катерині II), завершено. Більшість одеситів, що проголосували, підтримали ідею демонтажу пам’ятника з Катерининської площі.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook міський голова Одеси Геннадій Труханов.

«Незважаючи на війну, яка йде в нашій країні, нам вдалося дотриматися законної демократичної процедури. Попри спроби провокаторів дестабілізувати ситуацію в місті, наша громада зберегла вірність демократичним цінностям. Я вдячний кожному одеситу, який взяв участь у голосуванні»,

– зазначив мер.

Читайте також: Бути чи не бути, або роздуми біля скандального пам’ятника

Як повідомив Труханов, наступним кроком стане винесення питання щодо демонтажу пам’ятника на найближчу сесію міської ради. А сам мер уже звернувся до профільної комісії міськради з проханням провести засідання та підготувати відповідний проект рішення.

«Переконаний, що результати вільного голосування на платформі «Соціально активний громадянин» будуть враховані депутатами міської ради, за якими залишається ухвалення остаточного рішення. Особисто я голосуватиму «За» демонтаж пам’ятника та перенесення його до парку Імперського та Радянського минулого, про ідею створення якого я розповідав кілька місяців тому»,

– додав міський голова Одеси.

Труханов також запевнив, що «найближчим часом у цьому питанні буде поставлено остаточну точку – у рамках загальноприйнятих демократичних норм та чинного українського законодавства».

Зазначимо, що раніше Труханов заявляв, що раніше він заявляв, що «не варто переписувати історію», а в Одесі треба створити парковий комплекс «Імперського та Радянського минулого», куди має бути переміщена частина архітектурних пам’яток Одеси.

Нагадаємо, 20 жовтня завершилося опитування мешканців Одеси на офіційному сайті міста щодо долі пам’ятника. У ньому взяли участь 7796 одеситів, які відповіли на сім питань організаторів, причому 50,2% жителів (3914 учасників) висловилися за варіант демонтажу пам’ятника.

А на минулому тижні біля скандального пам’ятника знову відзначилися одеські активісти: учасники громадських організацій «Зелений лист» та «Демократична сокира» «одягли» російську імператрицю в костюм ката і причепили до її руки петлю. Свої дії вони назвали «перформансом», метою якого є показати роль Катерини Другої в історії України.

Раніше російський диктатор путін, виступаючи на Валдайському форумі, заявив, що Катерина Друга започаткувала Одесу, а українські націоналісти нібито «не наважуються» знести її пам’ятник. Таким чином, терорист номер один у світі підштовхнув одеситів до ухвалення рішення про знесення пам’ятника, який давно став маркером «російського світу» в Одесі.

Стаття на тему: Знесення пам’ятника Катерині II: хто і коли може це зробити

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції