Євросоюз змінює правила в’їзду до країн ЄС: до чого готуватися українським туристам?

Євросоюз змінює правила в’їзду до країн ЄС: до чого готуватися українським туристам?

З 1 лютого 2022 року в Європейському Союзі наберуть чинності нові правила в’їзду для іноземців. Тепер дозвіл на відвідування країн ЄС визначатиметься на підставі індивідуального статусу людини, а не епідемічною ситуацією в країні, звідки подорожує турист. Винятки стосуватимуться лише тих держав, де активно поширюється коронавірус.

Такі зміни рекомендувала Рада ЄС. Відповідне повідомлення оприлюднено на сайті Європейської ради.

Так, з 1 лютого 2022 року головними підставами для в’їзду до країн ЄС стануть:

  • сертифікат про щеплення вакциною, схваленою на європейському рівні, за умови, що з моменту останньої дози минуло не менше 14 і не більше 270 днів, або якщо турист отримав бустерну дозу вакцини від COVID-19
  • негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус. Тест має бути зроблений не більше ніж за 72 години до перетину кордону. Також годиться негативний результат експрес-тесту на антиген COVID-19, який дійсний протягом доби
  • документ про одужання COVID-19 із зазначенням, що від дня першого позитивного результату тесту минуло понад 180 днів

Ця інформація має бути підтверджена цифровими сертифікатами ЄС. Зазначимо, що громадяни України як цифровий сертифікат ЄС можуть використовувати міжнародний цифровий сертифікат про вакцинацію у додатку «Дія», оскільки його визнано Євросоюзом.

За відсутності цифрового сертифіката мандрівників можуть зобов’язати пройти ПЛР або експрес-тестування до або після прибуття до ЄС протягом 24 годин. Від обов’язкового тестування звільняються діти до 12 років та транзитні пасажири.

Зазначені вище вимоги не стосуються таких категорій іноземців:

  • мандрівники з особливим статусом (наприклад, медичні працівники, дипломати, сезонні працівники, дослідники у галузі охорони здоров’я тощо)
  • люди, які щодня або щотижня перетинають кордон дорогою на роботу та додому
  • діти до 12 років

Читайте також:

Фото: welcometimes.ru

Висловіть вашу думку. Це важливо.
Підписатися
Сповістити про
guest
0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Ще за темою
Всі новини

купить квартиру в Одессе

Вибір редакції