Дюк, дбайливо вкритий мішками з піском… Український воїн (Господи, майже хлопчисько!) з позивним «Сатана», крива дорога, що витчить у Карпатах… Від знімку до знімку ходиш — і ніби знову опиняєшся у минулому воєнному році. Яким він був? Власне, на це питання й дає відповідь виставка-конкурс «Знімок року-2022».
Її організатори – Одеська фотографічна асоціація та Міський клуб фотографів «Фотон-2». Виставка традиційна. Рік настільки вирвався з усіх «традицій», що й відобразили — кожен по-своєму — майстри світлопису.
До участі у XX виставці-конкурсі «Знімок року 2022» надійшло 237 фотографій від 61 автора. Для експозиції журі відібрало 85 робіт.
Які роботи визнані най-най?
Гран-Прі рішенням журі дісталося фотографу Дмитру Іванову за фото дороги, зо звывається у снігових Карпатах (робота називається «Крива»).
І місце у Тетяни Гамарник за фото «І знову буде світло»,
ІІ місце у Зоряна Ліщинського за фото «Вона»,
ІІІ місце у Бориса Бухмана за фото «Сатана»
Дипломи конкурсу здобули й інші майстри.
“Знімок року” – традиційна щорічна виставка, яка проводиться вже двадцятий рік. У конкурсі беруть участь члени ОФА, фотоклубу «ФОТОН-2» та інші фотоаматори та професіонали, які живуть та працюють в Одеській області.
«2022 рік став роком виклику для України, її ідентичності, її нації та державності. Рік, коли ми готувалися до відзначення 90-річчя утворення Одеської області, а також до 20-річчя заснування Одеської фотографічної асоціації (ОФА) та виставки-конкурсу «Знімок року», але з початку повномасштабної ворожої агресії акценти та пріоритети різко змінилися. Зараз вся наша країна працює на Перемогу, кожен на своєму місці прагне зробити хоча б маленький внесок у протистояння ворогові…», — повідомляють організатори виставки.
Цього року організатори виставки-конкурсу «Знімок року» запросили до участі не лише тих фотографів, які постійно проживають на Одещині, а й одеситів, які через війну опинилися за кордоном, та тих, хто був змушений залишити свої будинки нашої країни. і зараз перебувають у нашому регіоні.
Ну а з самою виставкою у всьому її різноманітті ви можете познайомитися самі (повірте, воно того варте!).
Роботи представлені у приміщенні Всеукраїнського центру болгарської культури (м. Одеса, пров. Віце-адмірала Жукова, 9), що працює щодня (11.30-16.30).
Читайте також:
- Перемагаючи темряву: на одеській Книжці — світла графіка
- У Літньому театрі одеського Міськсаду – передноворічний сніг
Фото Марії Котової